Mgr. Martin Baxa

  • ODS
  • Plzeňský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.08.2020 16:20:57

Jsem hrdý na to, že si Mike Pompeo vybral k návštěvě právě Plzeň

Jsem hrdý na to, že si Mike Pompeo vybral k návštěvě právě Plzeň

V úterý jsme si u příležitosti plzeňské návštěvy amerického ministra zahraničí Mikea Pompea znovu připomněli osvobození Plzně a celých jihozápadních Čech v roce 1945 a všechny oběti na cestě ke svobodě.

U nás v Plzni je stále cítit, že pomoc tehdy přišla ze svobodného světa. Svobodomyslná linka se díky tomu od května 1945 line historií města i regionu a nezašlapal ji ani rychlý nástup komunistické totality, který ji chtěl vymazat z paměti národa. Naštěstí se mu to nepovedlo. Plzeňané už 1. června 1953 ukázali, že se dovedou ozvat, když se pošlapává svoboda. Některé události se zkrátka z kolektivní paměti vymazat nedají a americká stopa je proto u nás v Plzni v řadě ohledů stále hmatatelná.

Dnes proto opět stačí zacitovat nápis na hlavním pomníku: Díky, Ameriko!

Martin Baxa
místopředseda strany
poslanec PČR
předseda regionálního sdružení
primátor

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama