Mgr. Martin Baxa

  • ODS
  • Plzeňský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.08.2020 11:30:00

O přijímačkách a maturitách má rozhodovat Parlament, ne ministerstvo

O přijímačkách a maturitách má rozhodovat Parlament, ne ministerstvo

Místopředseda ODS chtěl, aby o maturitách a přijímacích zkouškách rozhodoval ve zvláštních situacích Parlament, nikoliv pouze ministerstvo. Předložil příslušný pozměňovací návrh, který ale ve sněmovně zamítla vládní koalice.

„Ministr Plaga prosadil do zákona možnost, aby o přijímačkách a maturitách ve zvláštních případech rozhodovalo ministerstvo. Už na jaře letošního roku se přitom ukázalo, že ministerstvo rozhodovalo o provedení těchto zkoušek zmatečně, na poslední chvíli, a navíc připravilo žáky o druhý pokus jednotných přijímacích zkoušek na střední školy. Proto předkládám pozměňovací návrh, který tuto část z návrhu zákona vypustí. O takto závažných věcech, které mohou ovlivnit budoucnost celých ročníků, by měl rozhodovat Parlament, nikoliv pouze ministerstvo,“ vysvětluje místopředseda ODS Martin Baxa. 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama