Mgr. Martin Baxa

  • ODS
  • Plzeňský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.09.2020 21:33:00

Uzavřením středních škol vládní zmatek pokračuje

Uzavřením středních škol vládní zmatek pokračuje

Plánované uzavření středních škol odporuje dříve vyhlášeným a stále platným pravidlům semaforu a ze strany vlády chybí data, proč je potřeba školy uzavřít.

 Vládní představitelé doposud nevzali v potaz návrh Martina Baxy založený na výsledku diskuze se zástupci akademické sféry na zřízení krizového štábu pro oblast školství, který by pomohl zmatečnost vládních kroků odbourat.

„Ministr Robert Plaga dnes oznámil, že se pro prezenční výuku uzavřou na dva týdny ty střední školy, které se nacházejí v ‚červených a oranžových‘ okresech. Je to tedy naprostá většina středních škol v zemi.

Podle platných opatření k semaforu se však přechod na distanční výuku předpokládá až u červené barvy. Není ani zřejmé, jak se toto opatření dotkne např. škol, které zajišťují praktickou výuku, která se v současnosti může uskutečňovat na uzavřených vysokých školách. ODS navíc vyzvala ke zřízení krizového štábu ke školství, kde by se navrhovaná opatření konzultovala s odborníky z praxe, což dosud naplněno není.

Bohužel tedy musíme konstatovat, že vládní zmatek ve školství pokračuje. Žádáme po ministrech školství a zdravotnictví, aby zdůvodnili uzavření středních škol konkrétními argumenty a čísly a co nejdříve zřídili uvedený krizový tým,“ uvádí Martin Baxa, místopředseda ODS a koordinátor programového týmu Vzdělávání, věda, kultura a sport.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama