Mgr. Martin Baxa

  • ODS
  • Plzeňský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.11.2020 15:45:00

Ve školství nelze váhavě čekat

Ve školství nelze váhavě čekat

Harmonogram návratu většiny žáků a studentů do škol je již známý. Nelze ale váhavě čekat s dalšími kroky, jakými je rozhodnutí o ochraně učitelů či o podobě jednotných přijímacích zkoušek nebo maturit.

 Toto rozhodnutí je nezbytné pro zdárný průběh školního roku. O jejich obsahu má ODS jasnou představu.

„Považuji za nezbytné v co nejkratší době uskutečnit několik důležitých kroků. Abychom ochránili učitele všech škol, musí jim stát obratem nabídnout dobrovolné bezplatné testování a zároveň zařadit učitele mezi prioritní skupiny pro dobrovolné bezplatné očkování proti nemoci covid-19. Ministerstvo školství také nesmí zavírat oči před tím, že žákům a studentům zmizelo několik měsíců prezenční výuky. Potřebují tedy co nejrychleji vědět, jak budou vypadat jednotné přijímací zkoušky na střední školy a státní maturity, a že bude při organizaci obou typů zkoušek zohledněn netypický průběh loňského i letošního školního roku,“ říká školský expert ODS Martin Baxa.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama