Mgr. Martin Červíček, Brig.gen.v.v.

  • ODS
  • Náchod
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.07.2019 11:17:00

Možná řešení

Možná řešení

Komentář na facebookovém profilu k možnostem v zákoně o služebním poměru.

Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů je jedním z témat, kterými se chci mimo jiné v pracovním týmu ODS zaměřeném na bezpečnost a spravedlnost věnovat, a zabývám se úvahami nad tím, jaké z možných řešení, by z pohledu zejména samotných příslušníků policie a hasičského záchranného sboru, jehož příslušníci pod současný zákon rovněž spadají, bylo nejefektivnější.

Zajímá mne tedy i váš názor:
1) Zachovat stávající zákon a pokračovat pouze v jeho dílčích drobných úpravách?

2) Vypracovat nový zákon o služebním poměru, který bude respektovat stávající postavení příslušníků policejních sborů (týká se např. výsluh apod.), ale současně zohlední specifika vyplývající z aktuální bezpečnostní situace, nových aktivit v rámci zajišťování vnitřní bezpečnosti a s tím souvisejících i potřeb legislativních úprav zvyšujících mimo jiné sociální jistoty a stabilizující bezpečnostní sbory v dlouhodobém horizontu?

3) Je třeba uvažovat nad vytvořením dvou samostatných zákonů, kdy jeden bude zohledňovat specifické parametry pro Polici ČR a druhý odlišné parametry hasičského záchranného sboru ČR?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout