Mgr. Martin Červíček, Brig.gen.v.v.

  • ODS
  • Náchod
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.03.2023 16:21:00

Nejdřív budeme muset vyřešit majetkové záležitosti

Nejdřív budeme muset vyřešit majetkové záležitosti

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k plánovaným investicím do školství, zdravotnictví a dopravy v Trutnově

 Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. A tak jsem ve čtvrtek svůj pracovní den zahájil stylově v trutnovské mateřské školce Na Struze. Cílem mé návštěvy však byla diskuse o možnostech a případné součinnosti se zajištěním potřebných úprav budov, v nichž tato školka, zaměřená na děti předškolního věku se speciálními vzdělávacími potřebami, působí. Ze všeho nejdříve však budeme muset vyřešit majetkové záležitosti.

V Trutnově jsem také navštívil starostu Michala Rosu, abychom spolu probrali aktuální stav realizace krajských investic do zdejší nemocnice. A budu-li parafrázovat text známé písně, kraj plní své sliby nejen o Vánocích. Což konkrétně v souvislosti s modernizací Trutnovské nemocnice znamená, že po první etapě rekonstrukce budovy laboratoří mikrobiologie a imunologie z roku 2020 v objemu 150 milionů od loňska pokračujeme v druhé etapě výstavbou nových laboratoří v objemu zhruba 150 milionů korun.

Platí také příslib na výstavbu nového urgentního příjmu za zhruba 220 milionů korun, kdy plánujeme do konce tohoto roku vysoutěžit dodavatele, a začít stavět bychom mohli 2024.

Dále jsem potvrdil, že chceme, aby nemocnice v Trutnově byla schopna poskytovat akutní péči dle současných trendů moderní medicíny, a proto dále pracujeme na přípravě realizace výstavby pavilonu akutní lůžkové péče za zhruba 300 milionů, přičemž s projektem by se mohlo začít na podzim. Plánována je rovněž modernizace gynekologicko-porodnického oddělení, a hlavně výstavba parkovacího domu za dalších 180 milionů, jehož projekt bychom mohli mít hotov zhruba za rok.

Jen výše vyjmenované akce znamenají postupně investice za jednu miliardu korun!

Na závěr jsme se starostou jednali o rekonstrukci silnice ve Lhotě u Trutnova, využívané nejen řidiči motorových vozidel, ale v nemalé míře i příznivci horské cyklistiky. Hovořili jsme o propojení realizace investic města (do kanalizace a povrchu silnice) a kraje (do rekonstrukce mostku).

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama