Mgr. Martin Červíček, Brig.gen.v.v.

  • ODS
  • Náchod
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,05. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

6.8.2022 8:38:00

Policejní zákrok je selháním a je nezbytné z něj vyvodit důsledky

Policejní zákrok je selháním a je nezbytné z něj vyvodit důsledky

Cesty expremiéra Andreje Babiše po jižních Čechách vyvolaly řadu protestů. Vedle nich i zásah neuniformovaných policistů vůči školákovi během politického mítinku v Českém Krumlově.

 Jednání příslušníků Policie České republiky je v šetření příslušných orgánů pod dohledem ministra vnitra Rakušana, ředitele GIBS Dragouna nebo policejního prezidenta Vondráška.

„Policejní zákrok v rámci politického mítinku je zcela jistě selháním policie a je nezbytné jej řádně vyšetřit a vyvodit odpovídající důsledky, především za neprofesionální jednání policie (policisté v civilu, kšiltovka a zakleknutí) považuji způsob řešení všech událostí v rámci přijatých opatření na místě. V některých okamžicích pravděpodobně jednali netakticky a bez postupů, které mají mít v předcházení těchto vyhrocených situací naprosto zvládnuté, zvláště když se mítinky Andreje Babiše konaly už na desítkách míst,“ komentoval Martin Červíček, senátor a místopředseda senátního Ústavně-právního výboru.

„Věřím v důsledné prošetření věci kompetentními orgány. Do doby, než budou známy jednoznačné závěry vyšetřování tohoto incidentu, jsou všechny komentáře podsouvající jakýkoliv politický nebo jiný kontext zcela neopodstatněné a pouze prohlubují a podněcují rozdělování společnosti,“ dodal ještě Martin Červíček.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama