Mgr. Martin Červíček, Brig.gen.v.v.

  • ODS
  • Náchod
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.04.2021 20:45:00

Studenti, kteří pomáhali v nemocnicích, si zaslouží poděkování

Studenti, kteří pomáhali v nemocnicích, si zaslouží poděkování

Studentům lékařských fakult a středních zdravotnických škol, kteří v rámci pracovní povinnosti pomáhali loni na podzim v nemocnicích, kraj kompenzoval náklady formou finančního daru. Mezi 250 z nich rozdělil více než jeden milion korun.

 Za každou odpracovanou hodinu v rámci nařízené pracovní povinnosti dostanou studenti navíc 35 korun, maximální výše daru dosahuje 10 tisíc korun. Peníze kraj poslal na bankovní účty 250 žáků. Celková výše finančních darů přesahuje jeden milion korun.

„Tito žáci si zaslouží obdiv, neboť se na ně společnost obrátila s prosbou a oni, velmi často poprvé v životě, pomohli. Během pandemie odpracovali v nemocnicích v součtu více jak 30 tisíc hodin. Jejich působení na odděleních velmi ocenili zejména zdravotníci, kteří se díky zapojení studentů mohli více soustředit na péči o pacienty s těžkým průběhem onemocnění. Proto si zaslouží alespoň takovéto poděkování,“ vysvětluje hejtman Martin Červíček.

V prosinci loňského roku, tedy v době, kdy už z rozhodnutí vlády končilo využívání institutu pracovní povinnosti, změnilo ministerstvo zdravotnictví metodiku kompenzací. Takzvané uznatelné náklady měli žáci prokázat zpětně, což ale již ve většině případů nebylo možné kvůli absenci účetních dokladů či jízdenek.

„Dle mého názoru mělo tyto finanční kompenzace hradit ministerstvo. To to však odmítlo. Proto vedení kraje schválilo poskytnutí darů, které mají být kompenzací za náklady způsobené plněním pracovních povinností, například za cesty do zaměstnání,“ popisuje náměstek hejtmana pro školství Arnošt Štěpánek.

Studentům, kteří během jarní vlny epidemie pomáhali v nemocnicích v Královéhradeckém kraji, kraj vyplatil přes čtyři miliony korun jako odměny za pracovní povinnost. Finance na to obdržel od ministerstva zdravotnictví. Milion korun nyní rozdělil jako náhradu za vynaložené náklady.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama