Mgr. Martin Kupka

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,05. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.02.2020 19:48:00

Nový úvěr kraje nesmí být bianko šek

Nový úvěr kraje nesmí být bianko šek

Vedení kraje chce požádat Evropskou investiční banku o poskytnutí úvěru ve výši 5,5 až 6,5 miliard korun.

„Přijetí úvěru v takovéto výši je velmi závažný krok. Na prvním místě má být jasné, k jakým záměrům kraj úvěr potřebuje, a to jmenovitě. I když jednáme jen o úvěrovém rámci, není možné k tomu přistupovat, jako by se mělo jednat o bianko šek. S úvěrem si navíc bude muset poradit až příští zastupitelstvo. Krom toho vidím spíše nepřipravenost a pomalost v přípravě projektů, které by se mohly realizovat, než v nedostatku finančních prostředků,“ říká krajský zastupitel a kandidát na hejtmana za ODS Martin Kupka.

„Pokud máme pro návrh hlasovat, tak musí být splněny naše podmínky. Chceme znát konkrétní projekty, které se mají pomocí úvěru financovat. Tyto projekty musí být odsouhlaseny napříč politickým spektrem, nejen současným vedením kraje. Kraj bude úvěr splácet 20-25 let. Je na místě oslovit i ostatní subjekty na finančním trhu a snažit se o vyjednání co nejlepších podmínek. Zároveň ani v případě EIB nejsou známy konkrétní podmínky úvěru. Na takto zásadní věci by měla být shoda napříč všemi stranami. Pevně doufám, že koalice ANO s komunisty a socialisty už pokračovat nebude a jakékoliv nové vedení by nemělo být svázáno rozhodnutím současného vedení kraje,“ říká předseda klubu ODS a člen finančního výboru Tomáš Havlíček.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama