Mgr. Martin Kupka

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,81. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.02.2019 19:46:00

Vyjádření ministryně Novákové k cenám mobilních dat je nehorázné

Vyjádření ministryně Novákové k cenám mobilních dat je nehorázné

Rychlá a dostupná data jsou základem pro digitalizaci státu

 Vyjádření ministryně Novákové k cenám mobilních dat je nehorázné, naprosto nekompetentní a působí směšně. Rychlá a dostupná data jsou základem pro to, aby se Česká republika posunula v oblasti digitalizace státu a rozvoji online služeb.

Úkolem člena vlády je zajistit, aby občané měli k těmto dostupným datům přístup, nikoli hájit cenovou politiku operátorů. Paní ministryně by především měla usilovat o co nejrychlejší vypsání aukčního řízení na nového mobilního operátora.

Posílení konkurenčního boje a příchod nového hráče na český trh je nejlepší cesta, jak přispět ke snížení cen mobilního telefonování a mobilních dat pro české spotřebitele. Na to by se ministerstvo a ČTÚ měly zaměřit na prvním místě, připravit co nerozumnější podmínky a celý výběr urychlit.

Šéf hnutí ANO opakovaně prohlašuje, jak se chce zastávat lidí. Stejně jako v jiných oblastech i tady jen naplňuje starý známý pojem ‚slibotechna‘. Občané v ČR si zaslouží, aby ceny mobilních dat byly srovnatelné s okolními zeměmi.

Vyzýváme paní ministryni, aby jasně řekla, kdy se aukční řízení uskuteční a kdy český trh otevře novému operátorovi.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout