Mgr. Martina Berdychová

Místopředsedkyně hnutí Východočeši
  • BPP
  • Královéhradecký kraj
  • náměstkyně hejtmana
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.07.2020 6:37:00

Mobilita pracovní síly se neustále zvyšuje

Mobilita pracovní síly se neustále zvyšuje

Tři krajské střední školy využijí česko-polské spolupráce ke zvyšování kompetencí svých žáků v oblasti průmyslu 4.0 a multimédií a při odstraňování diskriminace na trhu práce mezi partnerskými zeměmi.

 Projekt „Kompetence 4.0“ je podpořen evropskou dotací ve výši téměř jeden milion eur.

„Žáci zapojených škol získají přehled o nových a nastupujících trendech v rámci Průmyslu 4.0 a v oblasti multimediálních technologií. Projekty kladou důraz na schopnost využít osvojené dovednosti v praktické rovině. Také se zvýší šance absolventů na uplatnění na společném česko-polském trhu práce, protože mobilita pracovní síly se neustále zvyšuje,“ vysvětluje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

Z Královéhradeckého kraje se projektu, v němž je vedoucím partnerem Okresní hospodářská komora Liberec, účastní Střední průmyslová škola kamenická a sochařská, Hořice, Vyšší odborná škola zdravotnická, Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Trutnov a Česká lesnická akademie Trutnov.

Projekt „Kompetence 4.0“ začíná letos v srpnu a potrvá dva roky. Zapojeno je deset subjektů z obou zemí. Celkový rozpočet se blíží částce 1,25 milionu eur, evropská dotace činí téměř milion eur.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama