Mgr. Martina Berdychová

  • BPP
  • Královéhradecký kraj
  • vicehejtmanka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.12.2017 17:53:00

Modernizace školního statku v Hořicích začala

Modernizace školního statku v Hořicích začala

Cvičná stáj pro skot, která je součástí školního statku v Hořicích, je v současnosti v nevyhovujícím stavu. To se však do konce příštího roku změní díky téměř stomilionové investici do rozsáhlé modernizace, která začala dnes dopoledne.

 Výuka se tak výrazně přiblíží podmínkám v moderních zemědělských provozech.

Na projekt modernizace cvičné stáje získal kraj dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), která pokryje celých 90 procent nákladů. V souladu s dotačními podmínkami musí být rekonstrukce ukončena do 31. 12. 2018.

„Jedná se o jediný školní statek v celém kraji a jeho zachování je předpokladem pro udržení vysoké úrovně zemědělského vzdělávání v našem regionu. Díky modernizaci bude zdejší prostředí pro výuku odpovídat současným standardům,“ uvedla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

V modernizovaném areálu budou žáci GYM, SOŠ, SOU a VOŠ Hořice získávat znalosti a dovednosti, které uplatní jako vlastníci a zaměstnanci zemědělských podniků. Budou také schopni aplikovat progresivnější technologie a podmínky chovu a zvýšit tak konkurenceschopnost českých zemědělských podniků.

„Náklady na stavební část projektu dosahují zhruba 55 milionů korun bez DPH. Zbylá část investice půjde na pořízení zemědělských strojů a dalšího vybavení. Pořízen bude například traktor, krmný vůz, smykový nakladač nebo manipulátor,“ doplnil radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic a majetku.

Celkové předpokládané náklady projektu jsou zhruba 99 milionů korun, finální náklady se ale sníží o úspory z veřejných zakázek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout