Mgr. Martina Berdychová

Místopředsedkyně hnutí Východočeši
  • BPP
  • Královéhradecký kraj
  • náměstkyně hejtmana
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.10.2022 7:33:00

Nová pobytová služba naučí klienty s mentálním postižením bydlet

Nová pobytová služba naučí klienty s mentálním postižením bydlet

Královéhradecký kraj připravuje zázemí pro osoby s mentálním či kombinovaným postižením v Hradci Králové.

 Pro tyto účely zrekonstruuje dům na Pražském předměstí a vytvoří zde prostor pro šest klientů ve dvou domácnostech. Nová služba začne fungovat do dvou let.

„V jednom z domů na Pražském předměstí vytvoříme zázemí pro službu sociální rehabilitace. Ubytování s odpovídající podporou zde naleznou osoby s mentálním či kombinovaným postižením, které nemají zkušenosti s životem mimo rodinu nebo školské, sociální či zdravotnické zařízení. Díky tomu získají zkušenosti, znalosti a dovednosti potřebné pro v maximální míře samostatný život. Zázemí služby sociální rehabilitace bude disponovat kapacitou šesti lůžek ve dvou domácnostech,“ uvedla náměstkyně pro sociální oblast Martina Berdychová.

Sociální rehabilitace v pobytové formě poskytne cílové skupině zkušenost samostatného života a prostor pro intenzivnější nácvik dovedností v reálných podmínkách. Klienti zde získají dostatek zkušeností pro budoucí život, ať již budou mít své vlastní bydlení či bydlení s podporou terénní služby nebo chráněné bydlení.

Tato služba bude poskytována v Hradci Králové na Pražském předměstí. Budova kraji patří a nyní připravuje její rekonstrukci. Má již vydané stavební povolení a stavební práce by se mohly rozeběhnout v polovině příštího roku.

Vytvoření zázemí služby sociální rehabilitace formou pobytové sociální služby v pobytové formě má společně s náklady na stavební práce rozpočet ve výši necelých 24 milionů korun. Kraj při řešení financování požádal o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu 2021–2027 zaměřeného na infrastrukturu sociálních služeb.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama