Mgr. Milena Johnová

  • PRAHA SOBĚ
  • Hlavní město Praha
  • krajská radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.11.2021 18:50:00

Musíme změnit přístup k řešení problémů i každodenní práci

Musíme změnit přístup k řešení problémů i každodenní práci

Pražský magistrát organizuje 1. ročník Výzvy pražského zdravotnictví aneb Metropolitní zdravotnický kongres, a to konkrétně ve středu 8. a čtvrtek 9. prosince.

Kvůli omezením spojeným s koronavirem se kongres uskuteční zcela on-line a zájemci se po registraci zdarma (ZDE) budou moci dozvědět zkušenosti z různých medicínských oborů v souvislosti s aktuálními výzvami zdravotnického systému a péčí o zdraví v Praze i celé metropolitní oblasti včetně Středočeského kraje.

Základem pro přípravu Metropolitního zdravotnického kongresu ze strany pražského magistrátu je snaha o vytvoření prostoru pro reflektování situace a sdílení zkušeností v péči o zdraví v Praze a celé metropolitní oblasti, tj. zahrnující Středočeský kraj, a to s cílem identifikovat aktuální výzvy, jejich řešení a zdroje pro další rozvoj péče.

„Abychom zvládli globální výzvy dnešní nepředvídatelné doby, musíme změnit přístup k řešení problémů i každodenní práci. Pandemie ukázala, že cestou je široká a otevřená spolupráce vedoucí ke kreativním a pružným řešením. Právě proto se nejvíce těším na diskuse věnující se pomezí mezi obory, jako jsou zdravotnictví a sociální věci, neziskovým a veřejným sektorem i kraji, konkrétně hlavním městem a Středočeským krajem,“ říká radní hl. m. Prahy Milena Johnová.

V rámci programu 8. a 9. prosince vystoupí se svými poznatky vedle zástupců hlavního města a Středočeského kraje odborníci jako Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotních informací a statistiky, Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity, Petr Kolouch, ředitel Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, nebo Zdeňka Jágrová, ředitelka Hygienické stanice hl. m. Prahy.

Specificky se řečníci budou věnovat dopadům pandemie a snaze využít výzvy odhalené pandemií pro zlepšení systému péče o zdraví. Dále se zájemci mohou těšit na workshopy související se současnou pandemickou situací. „Naší snahou je uspořádat zdravotnický kongres, který se bude zaměřovat na otázky zdravotnické péče a vzájemné spolupráce mezi Ministerstvem zdravotnictví, hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Zdravotnický kongres tohoto zaměření se navíc koná historicky poprvé,“ doplňuje Martin Ježek, ředitel odboru zdravotnictví Magistrátu hl. m. Prahy a krajský koordinátor očkování.

Kongres bude sloužit mimo jiné pro zástupce nemocnic, státní správy a samosprávy, složek Integrovaného záchranného systému, studenty či profesory, kterým odborníci nabídnou vhled a možnost porozumění péči o zdraví, její provázanosti na nezdravotnické obory, vysvětlí výhody spolupráce různých oborů a napomohou představit si, co dělat dále pro zlepšení stavu zdravotnictví a péče o zdraví obyvatel.

Veškeré detaily včetně programu a registrace mohou zájemci naleznout ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama