Mgr. Milena Johnová

  • PRAHA SOBĚ
  • Hlavní město Praha
  • krajská radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.11.2020 22:48:00

Pacientům pomůže leták od pražských záchranářů

Pacientům pomůže leták od pražských záchranářů

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy připravila ve spolupráci s pražským magistrátem stručný leták, který přehledně seznámí veřejnost se správným postupem léčby při obvyklém průběhu onemocnění covid-19 v domácích podmínkách.

 Leták si může každý prohlédnout nebo stáhnout na webu ZZS HMP ZDE. Díky podpoře magistrátu budou mít zájemci k dispozici výtisky na vybraných místech, jako jsou prostředky hromadné dopravy, odběrová místa či přepážky úřadů.

Podle zkušeností dispečerek a posádek pražské záchranky panuje mezi veřejností o průběhu onemocnění COVID-19 a správném postupu domácí léčby stále řada nejasností. Nově vzniklý leták vychází z doposud vydaných materiálů a dosavadní informace z odborných zdrojů shrnuje přehlednou formou. Postupy uvedené v letáku platí pro hlavní město, v dalších krajích republiky se mohou lišit. Cílem letáku je poskytnout veřejnosti přehledné informace a udržet nadále volné kapacity tísňové linky primárně pro volající se závažnými zdravotními komplikacemi.

„Od ledna jsme doposud poskytli péči téměř 4 000 pacientů s onemocněním COVID-19 a provedli přes 8000 domácích odběrů pro testování. Jsme stále připraveni pomoci každému, kdo má kvůli COVID-19 závažné zdravotní komplikace, není si průběhem onemocnění jistý nebo má jen strach. Letákem odpovídáme na časté otázky volajících na linku 155 a pacientům či jejich blízkým dáváme přehledný návod, jak si s obvyklým průběhem onemocnění poradit doma,“ říká Petr Kolouch, ředitel Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.

Vedle popisu nejčastějších příznaků se čtenáři dozvědí, koho a jakým způsobem mají informovat, pokud COVIDem-19 onemocní, jak má vypadat domácí léčba, průběh karantény nebo hygienická opatření, když v domácnosti žije více osob. Leták obsahuje také popis konkrétních situací, kdy už je vhodné volat tísňovou linku 155, kde volajícím profesionální zdravotníci poradí nebo vyšlou na místo posádku záchranné služby.

„Letákem chceme pomoci všem, kteří mají podezření na onemocnění koronavirem, nebo kterým byla tato diagnóza potvrzena, a neví si rady. Jak nastavit fungování v domácnosti, aby nedošlo k přenosu infekce na ostatní členy, jak se léčit a mírnit příznaky, nebo kdy už je potřeba volat záchranku – to všechno nyní nabízíme přehledně a na jednom místě. Pevně věřím, že tím pomůžeme nejen nemocným a jejich rodinám, ale také ulehčíme i vytíženým pražským záchranářům a celému zdravotnickému systému,“ dodává Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro zdravotnictví a sociální politiku.

Zdravotníci pražské záchranky děkují každému, kdo bude tyto informace šířit, a přispěje tak ke zvládnutí pandemie COVID-19.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama