Mgr. Miroslav Červenka

předseda MO Hnutí Trikolóra Děčín
  • Trikolóra
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.03.2020 10:25:39

Antisystémové rozhodnutí krizového štábu

Antisystémové rozhodnutí krizového štábu

Právě lidé pracující ve zdravotnictví či sociálních službách se měli stát nejvýraznějším cílem omezení pohybu v přeshraničním styku. Kde jinde dochází k větší příležitosti k nákaze virem než právě v jejich oboru.

 Tak tohle je zatím bezkonkurenčně nejstupidnější rozhodnutí vlády/krizového štábu za dobu trvání koronavirové krize. Právě lidé pracující ve zdravotnictví či sociálních službách se měli stát nejvýraznějším cílem omezení pohybu v přeshraničním styku. Kde jinde dochází k větší příležitosti k nákaze virem než právě v jejich oboru. Přitom právě z něj přicházely z Německa zprávy, jak Němci zakazují nosit Češkám a Čechům na pracovištích roušky, aby „nešířili paniku". Ve Španělsku se již nakazilo více než 5 000 pracovníků tohoto segmentu služeb a v Itálii jsou známé dokonce dva případy sebevraždy nakažených.
Rozhodnutí je absolutně antisystémové. Německo je aktuálně ve stavu vyšší promořenosti koronavirem než Itálie před 14. dny. Umí si někdo představit důsledky toho, že by mezi Itálií a námi pendlovali jen tak denně stovky pracovníků ve zdravotnictví a sociálních službách, kteří pracují přímo v epicentru nákazy?
Nic by na tom nemělo měnit, že nás o tuto výjimku požádala německá a rakouská vláda, protože „zdravotnictví, sociální služby a integrované záchranné systémy jsou klíčové pro zvládání pandemie koronaviru, a proto je nezbytné neohrozit jejich fungování na obou stranách hranice." A v době bez koronaviru naše zdravotnictví snad není klíčové? A jak se k nám chovají německé a rakouské nemocnice? Lákají naše lékaře a sestry, aby opustili naše nemocnice a naše pacienty a šly za vyšší plat pracovat k nim. A daří se jim to.Ono totiž v nedalekém Německu či Rakousku za lepší peníze pracovat a u nás za nižší náklady žít je ideální řešení.Pánové Babiš s Hamáčkem by si měli přijít minimálně na dobu jednoho týdne lehnout do nějaké nemocnice v příhraničí, kde se to jen hemží lékaři z Ukrajiny, Vietnamu, Angoly a podobných zemí.
Málo platné, Babiš a zejména Hamáček jsou tvrdě zasažení změkčilostí městského liberalismu a nejde jim ve chvílích, kdy je zapotřebí tvrdosti, zásadovosti a hájení si především svých zájmů důvěřovat. Jak by asi hájili hranice v případě náporu migrantů podobného, s jakým se dnes vypořádávají Řekové?
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama