Mgr. Miroslav Kavij

 • KSČM
 • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18. 12. 2018 20:08:06

Morální odkaz Václava Havla je stále aktuální.

             Morální odkaz Václava Havla je stále aktuální.

„Demopravice v Čechách“ bije mediálně na poplach stále intenzivněji a výrazněji.

    Hodnoty demokracie, ochrana lidské svobody a rozvoj občanské společnosti jsou po necelých 30 letech od převratu našeho státu v ohrožení. V čele vlády stanul nejen trestně stíhaný premiér, ale především  bývalý spolupracovník StB!  Nehorázná skutečnost, že jsme se nedokázali za celou dlouhou dobu vypořádat s dědictvím minulého režimu.

      Období naší demokracie je spojováno s mnohými aférami. Vrchol této  pomyslné pyramidy  je tvořen  mnohými tunely, korupcí, rozkrádáním  z doby divoké privatizace majetku státu  a dalšími ekonomickými  skandály.  Je jen ke škodě věci, že média záměrně  mnohé dřívější  „podivné prodeje a majetkové převody“ občas nepřipomenou. A tak kdo by si   dnes vzpomněl na  Chemapol, který  po roce 1992  ovládl Václav Junek a jeho společnost Proventa ! Chemický konglomerát, který v roce 1999 zbankrotoval, vykazující dluhy 16 miliard korun, jehož zdravou část koupil dnešní premiér Andrej Babiš !

     Proč uvádím tento případ?  Právě bývalý agent StB Václav Junek totiž koupil v roce 1997 od tehdejšího prezidenta Václava Havla za 200 miliónů Kč  polovinu jeho paláce Lucerna. Na samotném prodeji by nebylo nic neobvyklého. Pomineme - li celoživotní zásady, které Václav  Havel vyznával a proti kterým „bojoval“. Proč zůstaly stranou v případě prodeje této nemovitosti  se již nedozvíme. Stejně jako odpověď na otázku, proč byl následně Václav Junek  tehdejší hlavou státu a  podporovatelem humanitárního bombardování Srbska očištěn jako agent tajných služeb!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama