Mgr. Miroslav Kavij

  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.07.2018 9:38:15

Proč někdy nevadí a někdy vadí Milanu Chovancovi spolupráce s KSČM ?

         Proč někdy nevadí a někdy vadí Milanu Chovancovi spolupráce s KSČM ?

„ Je to realita současných dnů, o níž rozhodl volič", výrok Milana Chovance z roku 2012 bezprostředně po jeho zvolení hejtmanem Plzeňského kraje a podepsání koaliční dohody mezi ČSSD a KSČM na krajské úrovni.

    Po čtyřech letech strávených ve „vyšší politice“ zde máme jiného Milana Chovance. Poslance, řídící se při nedávném hlasování o důvěře nové vládě České republiky poslaneckým slibem. V něm slíbil, že svůj mandát bude vykonávat „podle svého nejlepšího vědomí a svědomí“. Pro mnohého voliče politicky a morálně bezzásadového politika, pro kterého jsou nyní komunisté překážkou v hlasování podpořit menšinovou vládu ANO a ČSSD, jak je zřejmé z jeho vyjádření při hledání důvodů proč vládu nepodpořit.  „A stejně alibisticky děláme, že nevidíme, když hnutí ANO podepisuje toleranční patent s komunisty. Bohumínské usnesení totiž dosud nikdo nezrušil. Nesouhlasím s argumentem, že ČSSD vstupem do problematické vlády zabrání nástupu ještě horších sil.“

    Volič žijící téměř třicet let ve svobodné a demokraticky tvářící se společnosti je tak opět pouhý nesvéprávný občan a chudák, kterému nezbývá než si u úspěšného absolventa bakalářského oboru za devět měsíců Milana Chovance sám odpovědět na několik otázek.

Jaká je morálka bývalého ministra vnitra ČR, kterému v kraji přímá a bezproblémová spolupráce s KSČM nevadila, ale tolerance na vládní úrovni s ní je nepřekročitelná? Nejsou to  právě  jen mocenské posty v pozadí  o které Chovancovi a ČSSD ve skutečnosti jde?  Není to obraz skutečné politiky ČSSD a pravé tváře nejen Milana Chovance, ale v minulosti i dalších vlivných politických představitelů této naoko tvářící se levicové strany?  Netahá za nitky ČSSD v Plzeňském kraji někdo jiný?  

    ČSSD mnohokrát dokázala, že jí jde spíše o vlastní prospěch, než o důsledné prosazování svého programu. Z tohoto pohledu proto nepřekvapí ani současné výroky Milana Chovance na adresu KSČM, které tak nápadně korenspondují s výroky současného hejtmana kraje Josefa Bernarda a jeho raketově hvězdnatou politickou kariérou. „Netransparentně“ majetkově úspěšného podnikatele, který po vzoru vlivných podnikatelů v Hnutí ANO byl vtažen do řad ČSSD.

   Co naopak překvapí je Chovancův názorový a morální veletoč. Uvidíme, jak si s ním poradí voliči v dalších volbách.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama