Mgr. Miroslav Kavij

  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15. 12. 2017 20:44:53

Zapomenutí vůdci způsobili pozdvižení v ÚSTR.

             Zapomenutí vůdci způsobili pozdvižení v ÚSTR.

Česká televize se opět stala terčem kritiky. Tentokrát nikoliv od diváků platící koncesionářské poplatky, ale od „skutečných strážců demokracie“.

Důvodem mediálního povyku a pozdvižení je odvysílání osmidílného ruského seriálu „Zapomenutí vůdci“ mapující významné osobnosti sovětské éry.

Nevadí ale ve skutečnosti všem kritikům zmíněného dokumentu pouze to, že je ruský?

     S největší palbou tohoto nehorázného počinu veřejnoprávní televize přispěchal historik a pracovník Ústavu pro studium totalitních režimů Petr Blažek. Opět se potvrzuje, že tento ústav byl založen pouze jako protikomunistická organizace placená státem a čím dál tím více se dostává do konfliktu s názory lidí. Především těch, kteří prožili socialismus.  Je stále zřejmější, že antikomunistická ideologie ÚSTR je založena na historických nepravdách a proto tak často si protiřečí.

      Od  ÚSTR jistě nemůžeme očekávat, že si sám udělá pořádek v "hodnotách" po převratu v 89, kdy řada lidí skončila v lepším případě v ulicích a kanálech. V tom horším si vzala život.

    Co se ale nejen od zmíněného ústavu očekává je to, že nebude  ovlivňovat média, co je vhodné či nikoliv k vysílání . Berme jako neoddiskutovatelný fakt, že v Sovětském svazu a Rusku byly a jsou z historického hlediska významné osobnosti a pohled na některé z nich může být kontroverzní.

Především, když se ukazuje, v čem spočíval jejich přínos pro společnost v tehdejší době.

      Pro veřejné kritiky nejen uvedeného ruského seriálu by měla platit jedna zásada. Divák má právo se seznámit s různými pohledy na různé osobnosti v dějinách a poté si udělat sám závěr. Nepotřebuje, aby ho kdokoliv tahal za ruku a doporučoval co je vhodné. Nebo se snad nevysílají dokumenty s různým obsahem například o Hitlerovi?

      Na závěr malý dodatek od velikána české literatury Karla Čapka."Království lhářství není tam, kde se lže - ale kde se lhářství akceptuje." Dnes můžeme přidat dodatek. I tam, kde se propaguje.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama