Mgr. Miroslav Žbánek, MPA

  • ANO 2011
  • Olomouc
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17. 2. 2019 21:29:00

Budoucnost metropolitní spolupráce znamená víc peněz

Budoucnost metropolitní spolupráce znamená víc peněz

Spolupracovat a získat pro svá města víc. O spolupráci v rámci metropolitních oblastí a o využití integrovaných teritoriálních investic jednali představitelé velkých měst na konferenci v Kuřimi. Zúčastnil se jí také primátor Olomouce Mirek Žbánek.

Účastníci konference řešili problematiku spolupráce měst a obcí v rámci metropolitních aglomerací. Do diskuse se aktivně zapojil i primátor Mirek Žbánek, který potvrdil výhodnost vzájemné spolupráce. „Zároveň bych ale chtěl varovat před přílišnou byrokratizaci celého procesu. Spolupráci v metropolitních oblastech beru jako praktický nástroj, který pomůže společně řešit problémy, před něž nás staví praktická situace,“ uvedl na konferenci primátor Žbánek. Dodal, že fungující spolupráci se města stále učí.

Spolupráce v rámci Olomoucké aglomerace je zásadní pro rozvoj trojměstí Olomouce, Prostějova či Přerova, která ale zasahuje i území Mohelnicka či Hranicka a nyní je využívána v rámci čerpání fondů Evropské unie. Primátor Mirek Žbánek sdělil, že příprava města na nové programové období Evropské unie 2021-2027 a užší spolupráce měst a obcí v rámci Olomoucké aglomerace představuje jeden ze základních pilířů a cílů programového prohlášení Rady města Olomouce.

Konferenci zorganizovalo společně statutární město Brno, Svaz měst a obcí, Jihomoravský kraj a Ministerstvo pro místní rozvoj.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout