Mgr. Miroslav Žbánek, MPA

  • ANO 2011
  • Olomouc
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.02.2019 6:34:00

Čtecí babičky a dědečkové jsou přínosní pro obě strany

Čtecí babičky a dědečkové jsou přínosní pro obě strany

Číst dětem pohádky před spaním, to je záležitost obvyklá především pro rodiče či prarodiče. Věnovat se jí ale mohou i druzí.

Ve čtvrtek v poledne to osobním příkladem podpořil i primátor Mirek Žbánek, který se vydal číst pohádky dětem z Mateřské školy Ovečka v Olomouci v ulici Na Hradě.

„Musím říct, že to bavilo děti i mě, byla to chvilka, která se z běžného pracovního programu primátora dost vymykala,“ komentoval cestou ze školky svou novou krátkodobou roli primátor Žbánek a hned vysvětlil, proč se mezi děti vlastně vydal: „Oslovila mě paní ředitelka, zda nechci přijít mezi děti, a mě napadlo, že bych to mohl spojit právě s podporou čtení. Snažím se totiž podporovat celostátní kampaň čtení dětem a školka Na Hradě do ní je zapojena.“ Když ve školce zrovna nečte primátor, chodí sem velmi často za stejným účelem jiní dospělí. „Obvykle u nás před spaním čtou pohádky rodiče nebo prarodiče našich dětí,“ upřesnila ředitelka MŠ Ovečka Ilona Hamplová. 

„Celé Česko čte dětem“ není jediná kampaň, které v Olomouci podporuje vztah dětí ke knihám a literatuře. Další takový projekt nese název „Přečti“ a je zaměřen na propojení nejstarší a nejmladší generace. Tato iniciativa, kterou v Olomouci realizuje mateřské centrum Heřmánek, hledá babičky a dědečky, kteří jsou ochotni ve volném čase předčítat cizím dětem. „Jde o to, že dobrovolníci z řad seniorů chodí do školek číst dětem pohádky, což je ve výsledku aktivita prospěšná pro obě strany, pro děti i pro ty čtecí babičky a dědečky,“ komentoval další prospěšný projekt primátor Mirek Žbánek. Dodal, že by rád propojil všechny podobné aktivity s velkým potenciálem a s již existujícími programy Knihovny města Olomouce.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout