Mgr. Miroslav Žbánek, MPA

  • ANO 2011
  • Olomoucký kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.06.2021 15:10:00

Zrestaurovaná busta Jana Amose Komenského

Zrestaurovaná busta Jana Amose Komenského

Komentář na facebookovém profilu k rekonstrukci školní budovy.

Dnes byla na základní škole Komenium slavnostně odhalena zrestaurovaná busta Jana Amose Komenského, čímž se pomyslně završila také několikaletá rekonstrukce slavnostního freskového sálu. Ten za minulého režimu sloužil jako tělocvična a málem byl nenávratně zničen. Jsem proto rád, že se ho společnými silami podařilo obnovit a může tak sloužit dalším generacím.

O zrestaurování značně poničené busty se pak postaral uznávaný odborník Radomír Surma, který ji škole věnoval jako dar. Původně jsme s panem restaurátorem plánovali, že bustu slavnostně odhalíme už letos v březnu na Den učitelů, ale chtěli jsme, aby u toho mohli být i děti a učitelé, což kvůli zhoršené epidemické situaci nešlo. Takže jsme si na to všichni chvíli počkali. Věřím však, že to za to stálo.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama