Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

Měníme klima v české politice!
  • SZ
  • Praha 7
  • městský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.10.2016 17:54:00

Je nutné detailně prověřit odpovědnost politiků, kteří stojí za vznikem Opencard

Je nutné detailně prověřit odpovědnost politiků, kteří stojí za vznikem Opencard

Praha by měla nechat prověřit možnost stíhat politiky odpovědné za realizaci Opencard. Prozkoumat by se měla odpovědnost jiných osob než odsouzených úředníků v kauze Opencard, a to před uplynutím promlčecí doby.

To doporučil pražské radě výbor pro legislativu pod vedením předsedy Strany zelených v Praze Ondřeje Mirovského.

“Na jednání výboru jsme se shodli, že je nutné detailně prověřit odpovědnost politiků, kteří stojí za vznikem Opencard. Je totiž zcela zjevné, že ač jsou již odsouzení někteří úředníci, tak skuteční viníci z řad politiků trestu unikají,” dodává Ondřej Mirovský, předseda Strany zelených v Praze a předseda výboru.

Výbor rovněž schválil doporučení Radě hl. města Prahy, aby se v případě, že začne trestní řízení s Pavlem Bémem a dalšími odpovědnými politiky, k tomuto trestnímu oznámení připojila. Audit, který v roce 2009 odhalil pochybení při Opencard veřejnosti poskytl tehdejší zelený radní Petr Štěpánek. Štěpánek na konci roku 2009 z rady odešel mj. na protest kvůli postupu ve věci Opencard.

Vyšetřování politiků odpovědných za Opencard před lety pozdržela bývalá vedoucí státní zástupkyně Městského státního zastupitelství v Praze Dagmar Máchová, mezitím obviněná v jiných kauzách za zneužití pravomoci. Trestní spis rozdělila na šest dílčích kauz a tím de facto znemožnila další prošetřování složité kauzy.[1]

[1] Podrobněji zde.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama