Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

Měníme klima v české politice!
  • SZ
  • Praha 7
  • městský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.11.2015 16:30:00

Neexistuje relevantní důvod, proč s rušením heren čekat

Neexistuje relevantní důvod, proč s rušením heren čekat

Na čtvrtečním jednání zastupitelstva Hl. m. Prahy bude předložen návrh vyhlášky k regulaci hazardu v Praze, který by již dvakrát odložen ve svém projednávání.

Aktuální návrh pokračuje v trendu redukce celkového počtu heren v Praze akceptuje nově požadavky MČ na nulovou toleranci v případě Prahy 5 a 7. Celkově se má dle návrhu snížit počet heren o 98. Dají se ale očekávat ještě další návrhy na snižování počtu heren v některých MČ, neboť již nyní dostáváme jako zastupitelé žádosti občanů o vyškrtnutí problematických heren.

„Největším problémem současného návrhu je navrhovaná délka přechodného období. To má podle návrhu umožnit hernám fungování do konce platnosti vydané licence, což je naprosto směšné a absurdní. Pokud je zájmem zastupitelstva negativní dopady hazardu skutečně omezovat, tak není třeba dávat jakékoliv přechodné období a je nutné stanovit účinnost vyhlášky po vzoru původní novely vyhlášky k hazardu 10/2013. Již jsem obešel téměř všechny kluby v zastupitelstvu a prosazuji u nich podporu pro vyškrtnutí přechodného ustanovení v návrhu vyhlášky a pevně věřím, že se shodneme nad účinností nové vyhlášky od 1. 1. 2016. Není totiž jediný relevantní důvod čekat déle s rušením heren,“ uvádí předsedy pražských zelených Ondřej Mirovský.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama