Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

Měníme klima v české politice!
  • SZ
  • Praha 7
  • městský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.09.2017 22:17:00

Policie odmítá kontrolu filtrů v autech. Žádáme nápravu

Policie odmítá kontrolu filtrů v autech. Žádáme nápravu

Automobily, které jezdí s poškozeným nebo vymontovaným filtrem pevných částic, nejvíce zamořují ovzduší a mají tak negativní dopad na zdraví obyvatel města.

Pražský magistrát a Asociace emisních techniků proto nabídli policii potřebné měřící přístroje a finance, aby lépe mohli postihovat řidiče, porušující zákon. Policie v tom ale doposud žádné kroky nepodnikla s tím, že nemá ze zákona oprávnění k měření škodlivých emisí. Filtry pevných částic jsou součástí výfukového systému aut. Praha se snaží vyvíjet tlak na to, aby policie cíleně vyhledávala a pokutovala řidiče, kteří s takovými vozy jezdí.

„Přístup Policie ČR je skandální. Za špinavý vzduch v Praze mohou primárně auta, ta s vymontovaným filtrem škodí našim plicím nejvíce. Je proto nepochopitelné, že po neustáleném naléhání Magistrátu a městských částí Policie ČR není schopna zajistit detekci filtrů v autech. Jako Zelení proto žádáme ministra vnitra, aby se osobně zasadil o nápravu této situace. Chceme pomoci s odhalováním aut bez filtrů a tím chránit zdraví obyvatel Prahy,“ uvedl Ondřej Mirovský, spolupředseda pražských Zelených a místostarosta Prahy 7.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama