Mgr. Pavel Franěk

  • ANO 2011
  • Vysočina
  • 1. vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.12.2019 16:50:00

Nový domov pro seniory v Havlíčkově Brodě už má své obyvatele

Nový domov pro seniory v Havlíčkově Brodě už má své obyvatele

Moderní čtyřpodlažní budovu domova pro seniory, která vyrostla v areálu havlíčkobrodské nemocnice, otevřeli zástupci Kraje Vysočina, města Havlíčkova Brodu i Ministerstva práce a sociálních věcí ČR začátkem minulý týden.

V krajském domově postupně najde domov 109 klientů. První klienti se už zabydleli, do začátku příštího roku má být plno.

Nová budova sousedí se současným domovem. Vyrostla na místě bývalého Plicního pavilonu, který se už delší čas nevyužíval. Jeho existenci připomíná vchodový kamenný portál, který zdobí hlavní halu domova. „První až třetí podlaží se 75 lůžky je určené pro klienty s různými typy demencí a Alzheimerovou chorobou. Čtvrté patro funguje v režimu domova pro seniory a disponuje 34 lůžky,“ upřesňuje ředitelka krajského Domova pro seniory Havlíčkův Brod  Hana Hlaváčková s tím, že péče o klienty využívající služby domova se zvláštním režimem je řešena komunitním způsobem. Klienti žijí v tzv. rezidencích po 10 až 12 osobách, ve větším soukromí tak využívají kuchyňku i společný obývací prostor, kde se o ně stará jedna pečovatelka a na pomoc například s hygienou dochází další pracovníci. „Pokoje pojmou jednu, standardně dvě osoby, jsou krásně prostorné, světlé s bezbariérovou koupelnou. Domov má také aktivizační prostory pro cvičení a terapie,“ doplňuje náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Franěk.

Krajský domov přijímá zájemce z celé Vysočiny, jeho služby však využívají převážně klienti z Havlíčkobrodska. „Už nyní máme v pořadníku 500 žádostí a nové stále přicházejí, měsíčně až čtyřicet,“ potvrzuje ředitelka Hlaváčková. „Projekt za téměř 170 milionů se podařilo realizovat především díky stomilionové dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR,“ připomněl na závěr náměstek hejtman pro ekonomiku a majetek Martin Kukla.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout