Mgr. Pavel Hofrajter

  • ČSSD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,62. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.06.2018 17:17:46

Zeman spálil červené trenýrky!

Zeman spálil červené trenýrky!

Foto: Seznam zprávy 14. 6. 2018, Lumbeho zahrady… Bůh ví kolik novinářů (deset…? Třicet…?) s obrovskou chutí přijelo na ohlášený tiskový brífink prezidenta republiky. Jaký je výsledek?

 Jsou dvě možnosti. Buďto novináři opět nic nepochopí a budou do hlavy státu „rýpat“ i nadále, nebo možná pochopí a konečně svých výpadů proti českému prezidentovi nechají.

Mrzí mě, že z vás dělám blbečky…“

Citát hodný zapamatování. Zeman si s novináři hraje jako kočka s myší. Když to totiž vypadá, že kočka pravou tlapkou uhnula, myš se honem vydá oním „volným“ směrem. PRÁSK! Pravá tlapka je zpátky. A myš tak běhá sem a tam a tápe, co má vlastně dělat. Snad si tuhle metaforu vyložíte tak, jak máte.

Osobně považuji tento akt (rituál, možná?) za pomyslnou snahu o zakopání válečné sekery mezi prezidentovou kanceláří (prezidentem samotným) a novináři. Ostatně prezident během kampaně slíbil, že se bude snažit vyvarovat přílišných vulgarismů i útoků na novináře. Ale na druhou stranu – proč pro Boha musí tolik novinářů (včetně sázkové kanceláře J ) spekulovat o tom, co se vlastně děje? Není to jedno? Není jednodušší počkat si na ten tiskový brífink?

Jedná se o snahu snížit míru výpadů. Z obou stran. Myslím (doufám), že to má být akt smíru. Ať novináři svoji práci dělají, ale ať ji dělají dobře. Sami ze sebe totiž – slovy prezidenta – nechávají dělat blbečky. Přesně tím, co předvedli v posledních několika hodinách. Škoda…

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama