Mgr. Petr Gazdík

  • STAN
  • Zlínský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.11.2020 9:09:00

Dění kolem ČT neberu na lehkou váhu, chci téma otevřít na volebním výboru sněmov

Dění kolem ČT neberu na lehkou váhu, chci téma otevřít na volebním výboru sněmov

Rada České televize minulý týden odvolala dozorčí komisi bez udání důvodu a včera se objevila zpráva o rezignaci předsedy Rady ČT již po půl roce ve funkci.

 Dění v Radě České televize je po letošní dovolbě nestandardní a Petr Gazdík chce téma zařadit na jednání dnešního volebního výboru.

„Situaci, která se odehrává v posledních dnech kolem České televize, považuji za ohrožení nezávislosti veřejnoprávního média. Je to špatný signál a je vidět, že Rada nefunguje standardně, když předseda nevydržel ani půl roku za nového složení Rady. Případ odvolání dozorčí komise minulý týden - bez rozpravy a zdůvodnění - jen ukazuje na silová řešení a snahu ovládnout veřejnoprávní televizi.

Nelze čekat až kontrolu nad Českou televizí získá skupina lidí, které se principy nezávislosti médií nezamlouvají. Svoboda veřejnoprávního média zodpovědného všem koncesionářským poplatníkům je jedním z pilířů demokratické země. Proto chci téma Rady ČT otevřít jako bod na dnešním jednání volebního výboru Poslanecké sněmovny, která je zodpovědná za to, koho do Rady ČT zvolila."

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama