Mgr. Petr Trombik

Bezpečnostní expert
  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,45. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.09.2017 14:39:58

Lidovci se Sekyrou v zádech

Lidovci se Sekyrou v zádech

Pseudořešení migrační krize navrhovaná našimi intelektuálními „elitami“

Pan Sekyra je velký podporovatel strany lidové. Má prostředky, kterými je může podporovat, jak finanční, tak intelektuální. Finanční prostředky nabyl po svém zázračném prozření a obrácení se k víře. Asi jako svatý Pavel, který však po svém obrácení k miliardám nepřišel. Proto si pan doktor Sekyra rozumí s Danielem Hermanem, Ivanem Gabalem a dalšími politickými „giganty“ v ČR. Jedná se o lidovce a lidovci lidu rozumí už z titulu své partaje. A jsou křesťané.

Pan doktor Sekyra musel ledacos obětovat, třeba odvrátit se od předchozí víry v socialismus a jeho opory v kachlíkové budově na Letné. Byl také významným funkcionářem SSM a zajímavé věci se o něm dočteme i v kmentově knížce o kmotru Mrázkovi. Prostě hlavní sponzor nové proevropské KDU-ČSL jak má být.

O intelektuální kapacitě pana doktora jsem však zapochyboval při četbě jeho interwiew v Hospodářských novinách. Navrhuje tam zajisté výborné řešení problémů spojených s imigranty. Navrhuje jejich "deradikalizaci". Komu snad není jasné co tím učený pán Sekyra myslí, měl by se obrátit na slovník cizích slov. "Deradikalizace" je pochopitelně nepopulistické řešeni. Pan doktor Sekyra se o řešení migrační krize a islamismu zřejmě radil s profesorem Halíkem, který je v této disciplíně puncovaným odborníkem.

Abychom pochopili hloubku a nepopulismus pana doktora Sekyry musíme si vzít k ruce latinsko-český slovník. "Deradikalizace" pochází od latinského slova "radix", což je, hezky česky " kořen"! Pamatujeme přece baby kořenářky, známe léčiva a zdravotní čaje.

Když si dáme "radix" dohromady s latinskou předponou "de", pak polopatě řečeno "deradikalizace" znamená vykořenění! S takovým řešením by snad nepřišla ani nositelka Nobelovy ceny míru, Barmská prezidentka. Pod jejímž patronátem je zrovna islámský problém řešen, radikálně.

Snad by příště mohl poradit s cizími slovy panu doktoru Sekyrovi pan profesor Halík, který je vykořeněn dostatečně. Nevím, zda se bude "vykořenění islámu" zamlouvat muslimům i výše uvedeným křesťanským islamofilům. Takovou léčbu společnosti by snad nedoporučily ani baby kořenářky.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama