Mgr. Petra Pecková

  • STAN
  • Středočeský kraj
  • hejtmanka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,57. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.03.2023 22:21:00

V Českém Brodě se prvňáčci při zápisu losují

V Českém Brodě se prvňáčci při zápisu losují

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nedostatečné kapacitě základních škol v Středočeském kraji

 Město ale problém aktivně řeší a do budoucna budou mít studenti z tohoto regionu skvělé zázemí. Středočeský kraj totiž prodal městu Český Brod nepotřebný areál bývalé Střední odborné školy v Liblicích na základě znaleckého posudku za cenu 84 milionů korun na několikaleté bezúročné splátky. Prodej komplexu budov a pozemků schválilo začátkem tohoto roku zastupitelstvo kraje.

Město vybuduje vzdělávací kampus, kde kromě stávající střední školy vznikne také nová základní a mateřská škola. Smlouvu jsme s panem starostou Tomášem Klineckým podepisovali spolu s Liborem Lesákem, radním pro oblast investic, majetku a veřejných zakázek

Mám z toho radost, že areál najde svůj smysluplný účel. Podobný krok připravujeme i ve Středoklukách a v Kralupech nad Vltavou. Kraj se snaží být obcím nápomocen s budováním škol i dotačním titulem, pomáhajícím s financováním. Má to smysl.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama