Mgr. Petra Prokšanová

  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.05.2024 6:03:00

Mají z nás strach! Proto lžou, ohýbají vlastní pravidla a manipulují už i děti

Mají z nás strach! Proto lžou, ohýbají vlastní pravidla a manipulují už i děti

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na studentské volby, organizované neziskovou organizací Člověk v tísni

 Právě proběhly "studentské volby do EP", které každoročně organizuje Člověk v tísni pro studenty středních škol. Koalice STAČILO! u středoškoláků příliš nezabodovala. Není divu, když bylo vyvinuto maximální úsilí, aby se o její existenci ani nedozvěděli.

Do studentské předvolební debaty ZAVOLÍME!, která byla vysílána v pátek 26. dubna dopoledne během vyučování ve středních školách po celé zemi, nebyl zástupce STAČILO! pozván, přestože už v té době měla koalice preference bezpečně přes 5 procent. "Musíme se řídit relevancí kandidátů pro mladou generaci," přišlo jako odpověď na náš prostest.

A tak strážci jediné správné pravdy rozhodli, kdo je pro mládež relevantní a kdo má dostat prostor. Tolik k tak proklamované objektivitě, kterou se organizátoři chlubí na svých stránkách. Od studentů žurnalistky z Univerzity Karlovy by ji člověk očekával. Od spolupořádající iniciativy Díky, že můžem, už trochu méně. Vymývání mozků středoškoláků doslova v přímém přenosu.

Tím však vytěsňování koalice STAČILO! z veřejné debaty nekončí. Veřejnoprávní (!) Česká televize si pro letošní volby dokonce ohnula pravidla zvaní kandidátů do finální předvolební debaty, aby nemusela pozvat náš subjekt s potenciálem 13,5 procenta, a pojala ji jako "Závěrečnou debatu s předsedy a zástupci politických stran a hnutí, zastoupených v Poslanecké sněmovně, o vztahu národní a evropské politiky".

SPOLU tak bude mít v debatě hned tři své zástupce. A váš hlas, hlas opozice, hlas nesouhlasu, protestu proti asociální politice v hodnotě 13,5 procenta, bude záměrně ignorován. Ať mi nikdo nevykládá, že Česká televize není poplatná současnému režimu. 

Tomu je potřeba říct STAČILO! A pokud nám brání oslovit voliče média a státní instituce, znamená to jediné - mají strach, že uspějeme! A my uspějeme. Hlavně díky vám, kteří sdílíte naše příspěvky, lepíte plakáty, povídáte si s lidmi v okolí. Vydržte, prosím, tohle maximální nasazení až do konce. Společně si je 7. a 8. června namažeme na chleba.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama