Mgr. Richard Brabec

  • ANO 2011
  • ministr živ. prostředí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,53. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.08.2019 22:13:00

Na boj se suchem a následky klimatických změn půjde dalších 250 mil. Kč

Na boj se suchem a následky klimatických změn půjde dalších 250 mil. Kč

Ministryně financí Alena Schillerová a ministr životního prostředí Richard Brabec se dnes dohodli na dodatečném navýšení rozpočtu Ministerstva životního prostředí na příští rok.

Oproti původnímu návrhu půjde o 250 mil. Kč více na projekty zaměřené na boj proti suchu a následkům klimatické změny.

„Pod boj s následky klimatické změny spadá řada opatření proti suchu, například projekty v našem programu Péče o krajinu zaměřené na výsadbu stromů nebo obnovu mokřadů, který chceme finančně posílit. Proto jsem rád, že se nám pro něj podařilo zajistit dostatek prostředků, a děkuji paní ministryni Schillerové za konstruktivní jednání,“ uvedl po schůzce ministr životního prostředí Richard Brabec.

„Jako strážkyně státní kasy si moc vážím toho, že pan ministr Brabec nepřišel na jednání pouze s požadavky, ale také s návrhy úspor ve svém rezortu. Ten v příštím roce zeštíhlí o celkem 161 úřednických míst.  Dále také přistoupil ke snížení užších provozních nákladů, které přinese úsporu ve výši 77 mil. Kč. Už od počátku apeluji na všechny rezorty, aby snižovaly své provozní náklady i počty úředníků, a rezort pana Brabce jde v tomto směru ostatním příkladem,“ dodala ministryně financí Alena Schillerová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout