Mgr. Robert Šlachta

  • PŘÍSAHA Roberta Šlachty
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.09.2023 11:17:00

Jediným možným řešením by bylo zajistit jižní trasu

Jediným možným řešením by bylo zajistit jižní trasu

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k cestě do Itálie kvůli sílící vlně ilegální migrace

 Právě teď jsem v Itálii na pracovní cestě po migračních trasách ilegálních migrantů. A právě Německo s okamžitou platností zahájilo na hranicích s Českem a Polskem zesílené kontroly. S Němci to dojednával Rakušan. A jak to dopadlo?

Ve všem je totální chaos. Mám informace, že naši policisté doteď neví, v jakém režimu tyto společné kontroly budou probíhat. A to úplně opominu fakt, že tohle řešení, jak jsem už psal, nevyřeší vůbec nic. Pokud migrant, zachycený na německé hranici, prohlásí, že chce v Německu azyl, tak začne řízení tak jako tak. Vzniká tak špunt, který vytvoří tlak na Česko.

Jediným možným řešením v širším kontextu by bylo zajistit jižní trasu, odkud migranti přichází. A to je jak Itálie, kde jsme právě teď s týmem Přísahy, nebo srbsko-maďarská hranice. Jedině tak se z Česka nestane tranzitní země, kde budeme řešit velké problémy s bezpečností.

Naprosto fatální je také stav Frontexu, který, ani po po osmi letech od první migrační vlny situaci nezvládá. My jedeme na jih Itálie zjistit, jak funguje ochrana takzvané mokré cesty a jak tam fungují instituce EU. O všem vás budu informovat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama