Mgr. Robert Šlachta

  • PŘÍSAHA Roberta Šlachty
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.10.2023 15:14:00

Politici covidové zakázky prošetřit nechtějí

Politici covidové zakázky prošetřit nechtějí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prověřování veřejných zakázek během pandemie covidu

 Pamatujete na petici Přísahy za prověření covidových zakázek? ŽÁDNÁ strana, která je teď ve sněmovně, to nechce řešit. Přitom tam odtekly desítky miliardy, možná stovky, pochybným způsobem.

Bohužel místo komplexního prověření všech zakázek a peněz z doby covidu se řeší jen jednotlivé případy. Ani u těch ale není moc naděje, že budou viníci potrestaní. Například Česká obchodní inspekce a Státní ústav pro kontrolu léčiv daly brněnské firmě Bakter Medical pokutu ve výši 750 tisíc Kč. Tato firma oklamala ministerstvo zdravotnictví, a získala tak výjimku na prodej antigenních testů.

Po dvouletém vyšetřování se zjistilo, že tato firma oklamala zákazníky i ministerstvo, a přišla si tak na miliony korun. Pokuta je ale jen 750 tisíc. A myslíte, že ji někdo zaplatí? Nejspíš ne. Protože firma má akcie na doručitele, reálný a aktuální vlastník se tedy nedá zjistit. A firmě s takovou vlastnickou strukturou dalo ministerstvo výjimku, aby mohla podvodně prodávat pochybné testy a vydělat si na tom.

Politikům, kteří jsou teď ve sněmovně, je to jedno, covidové zakázky prošetřit nechtějí, radši budou zvyšovat daně a brát těm nejpotřebnějším, aby náhodou nezjistili, že tyhle peníze šly do kapes jejich kámošům.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama