Mgr. Simeon Popov

zastupitel MČ Praha 3
  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,12. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25. 1. 2016 0:49:56

Strach jako nástroj moci

Strach jako nástroj moci

Politici neslouží svým zájmům, ale zájmům všech občanů! Jejich prací je svojí činností nalézat erudovaná řešení a uskutečňovat je v co nejširší shodě! Proč tomu tak v současnosti není?

Dovolím si tvrdit, že jsme v současnosti svědky největšího a nejhlubšího průniku korupce v ČR za posledních 26 let. Korupce se rozšířila a dokonce zlegalizovala! Aby to tak nebylo vidět, tak se šíří strach, lže se, odvádí se pozornost! A co občané ČR? Určitá skupina se chová zbaběle nebo min. iracionálně. Určité problémy nejsou jednoduché a nelze najít na ně rychlé a jednoduché řešení. Nejhorší, co může znamenat fatální a ireparabilní omyl na obou stranách, jsou rychlé soudy bez dostatku informací a chladného (bez-emočního) hodnocení! 

Někteří naši politici jsou nebezpeční (někoho hned napadne jméno Andrej Babiš nebo Miloš Zeman)! Být opatrný v azylové otázce (masové migraci) je zcela zajisté správné, ale nikoli formou šíření poplašných zpráv, polopravd či lží (vědomě nebo i nevědomě). Primárním úkolem vlády, poslanců ale i všech politiků je hledat řešení, správné řešení vybrat, v co nejširším politickém spektru domluvit a realizovat jej. Čeho jsme min. rok svědky? Absurdní polarizace, politici se obviňují jak u nás, tak vzájemně na půdě Evropského parlamentu (EP). EU jako organizace (společenství) je OK, ale pouze někteří politici by tam neměli být! Problémy se tedy neřeší, pouze dochází k politickým půtkám o voličskou přízeň! To se nám všem může šeredně vymstít ... už zítra! 

Azylanti nejsou pouze problémem Evropy! Primárně by bylo řešením (obecně diskutované) lépe vynucovat dodržování dohod o obchodu se zbraněmi, resp. zákazy, pak je nutná jednotná a koordinovaná pomoc ekonomická a zajištění vzdělávání na postižených územích, pomoc při budování infrastruktury, zřídit kontrolní body na vstupních hranicích (ještě před vstupem do EU), zrychlit vyřizování žádostí o statut azylanta, důraznější restrikce a represe vůči převaděčům, omezit tajné vměšování do národní politiky problematických států, ukončit politikaření jehož jediným cílem je zvýšení volebních preferencí, důsledněji vymáhat dodržování národních zákonů v případě některých migrantů apod. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout