Mgr. Tomáš Petříček, Ph.D.

  • ČSSD
  • ministr zahraničí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.11.2020 21:24:00

Bohužel pandemie ovlivnila i domácí násilí

Bohužel pandemie ovlivnila i domácí násilí

Společně proti násilí na ženách. Ministerstvo zahraničních věcí se připojí k „Orange the World!“

Zaměstnanci Ministerstva zahraničních věcí ČR v Praze i na zastupitelských úřadech se v čele s ministrem Tomášem Petříčkem připojují ke kampani OSN proti genderově podmíněnému násilí “Orange the World!”, která probíhá od 25. listopadu do 10. prosince po celém světě.

„Kvůli pandemii jsme nemohli kampaň podpořit hromadnou fotografií jako v loňském roce, ale zapojujeme se individuálně. Násilí do naší společnosti nepatří. Bohužel pandemie ovlivnila třeba i domácí násilí, kdy omezení volného pohybu nutí oběti být s agresory neustále doma. Proto podporuji mimo jiné zajištění dostatečné psychologické podpory. Vždy budu stát na straně obětí,“ uvedl ministr Petříček.

Letošních kampaň pod heslem „Fund, Respond, Prevent, Collect!“ připomíná, že je stále potřeba posilovat opatření proti násilí na ženách, a to včetně finanční podpory. Důraz klade na prevenci a efektivní řešení jednotlivých případů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama