Mgr. Tomáš Petříček, Ph.D.

  • ČSSD
  • ministr zahraničí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,69. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11. 8. 2020 14:33:00

Dnes odletěla slibovaná materiální pomoc do Libanonu

Dnes odletěla slibovaná materiální pomoc do Libanonu

V úterý 11. srpna 2020 odletěly do Bejrútu letouny s materiální pomocí, kterou ČR vysílá do Libanonu v souvislosti s ničivými explozemi z minulého týdne.

 Humanitární pomoc MZV v celkové hodnotě 3,5 milionu korun je určená pro zdravotnická zařízení a obsahuje například dlahy, chirurgické přístroje či speciální lůžka pro jednotky intenzivní péče. Další část pomoci vysílá Ministerstvo vnitra v rámci programu MEDEVAC.

Den po výbuchu v Bejrútu uvolnilo MZV 10 milionů korun na humanitární pomoc. Jako jedna z prvních zemí EU vyslala ČR tým záchranářů včetně kynologů. „Dnes navíc odletěla slibovaná materiální pomoc do Libanonu. Za MZV jsme ve spolupráci s Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků věnovali speciální nemocniční lůžka, šicí sety, fixátory, dlahy a další zdravotnické potřeby. Je skvělé, že se nám podařilo tento typ pomůcek shromáždit v řádu pár dnů,” shrnul ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Další část pomoci v hodnotě 1,8 milionu korun dodaly v rámci programu MEDEVAC české nemocnice, jedná se například o ochranné overaly, respirátory, ústenky, rukavice, obinadla či jehly. Přijetí materiálního daru financovaného v rámci programu MEDEVAC, který zajišťuje vysílání českých lékařských týmů do zahraničí od roku 2013, schválila libanonská vláda.

Veškerý materiál byl přepraven v úterý 11. srpna 2020 armádními speciály Airbus a CASA. Na místě ho převzala česká ambasáda ve spolupráci s týmem českých záchranářů USAR.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama