Mgr. Tomáš Petříček, Ph.D.

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

2. 3. 2021 10:57:00

Nabídky pomoci s péčí o pacienty s těžkým průběhem koronaviru od Slovinska a Rak

Nabídky pomoci s péčí o pacienty s těžkým průběhem koronaviru od Slovinska a Rak

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v pondělí 1. března 2021 ve slovinském Brdu setkal se svými protějšky z Maďarska, Rakouska, Slovenska a Slovinska. Šlo o další jednání středoevropského formátu Central 5.

 Hlavním tématem byla vzájemná podpora v boji proti pandemii koronaviru.

„Dostal jsem nabídky pomoci s péčí o pacienty s těžkým průběhem koronaviru od Slovinska a Rakouska. Budu je tlumočit ministrovi zdravotnictví. Také jsme se dohodli, že chceme společně tlačit na urychlení registrace dalších vakcín v EU,“ uvedl šéf české diplomacie.

Tématem byla také situace pendlerů a nákladní dopravy. Česká republika podpoří rakouskou iniciativu týkající se zavedení evropských certifikátů o provedeném očkování, které by naočkovaným lidem usnadnily cestování. Situace způsobená pandemií podle ministrů zahraničí zemí C5 ukázala, že je nutné zvýšit spolupráci a akceschopnost EU zvládat krize takového rozsahu.

Slovinský ministr zahraničí Anže Logar své partnery seznámil s prioritami slovinského předsednictví v Radě EU, které se bude soustředit na ekonomickou obnovu a urychlení digitalizace evropské ekonomiky. K tomu by EU měla využít možností posílení obchodu s Indií i jihoamerickými zeměmi. Společnou prioritou zemí C5 zůstává také podpora západního Balkánu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama