Mgr. Tomáš Petříček, Ph.D.

  • ČSSD
  • ministr zahraničí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,7. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.07.2020 8:39:00

Vázaný peněžní dar pomohl v protetických laboratořích v Sýrii

Vázaný peněžní dar pomohl v protetických laboratořích v Sýrii

Moderní rozvojový nástroj vázaných peněžních darů úspěšně spuštěn na projektu vybavení protetické laboratoře v Sýrii.

Velvyslanectví ČR v Damašku ukončilo v květnu 2020 projekt rozvojové asistence se syrskou charitativní asociací Khotwa. Jedná se o pilotní projekt, který byl této syrské asociaci poskytnut v rámci vázaného peněžního daru na vybavení protetické laboratoře. Asociace Khotwa pomáhá syrským obětem válečného konfliktu vyrovnat se s následky vážných zranění a přijmout novou životní situaci. Khotwa poskytuje handicapovaným a zejména dětským pacientům protetické pomůcky a rehabilitační programy, na které by jinak handicapovaní pacienti nemohli dosáhnout. Dodavatelem zařízení a nástrojů byla česká společnost PD Clean s.r.o.

Zapojení českého podnikatelského subjektu do humanitárních a rozvojových projektů v Sýrii umožnila implementace zcela nového nástroje Ministerstva zahraničních věcí ČR, který propojuje humanitární a rozvojové potřeby - jedná se o vázaný peněžní dar poskytovaný syrskému příjemci na realizaci konkrétní pomoci formou dodávky z České republiky.

„MZV připravilo moderní nástroj pro intervence na rozhraní humanitární pomoci a rozvojové spolupráce, který umožňuje flexibilně a rychle reagovat na potřeby i v těch nejsložitějších situacích, a zároveň nabízet produkty, technologie či služby od českého výrobce nebo dodavatele,“ upřesnil ministr Petříček.

Česká republika přispěla na zařízení, materiál a přístroje bezmála pěti miliony Kč. Tato podpora se uskutečnila v rámci vládního programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016-2019“. Realizace těchto vázáných darů umožňuje českým podnikatelům zmapovat exportní příležitost na složitém, přesto ale potenciálně velmi zajímavém syrském trhu a snadněji navázat obchodní vztahy se syrskými partnery. Čeští exportéři se tak ve svých dalších obchodních a podnikatelských aktivitách mohou opřít o již získanou kladnou referenci.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama