Mgr. Tomáš Portlík

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,92. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.03.2019 19:43:00

Podpora Izraele je pro ODS klíčová

Podpora Izraele je pro ODS klíčová

Zastupitelstvo hlavního města Prahy dnes podpořilo návrh občanských demokratů na vyvěšení státní vlajky Izraele.

„ODS jako jediná politická strana měla ve svém celostátním programu přímou podporu státu Izrael, jako jediného skutečně demokratického státu na Blízkém východě. Tato podpora pro nás není pouze prázdná fráze. Proto jsme dnes na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy společně navrhli symbolické uctění Mezinárodního dne památky obětí holocaustu a státu Izrael tím, že 27. ledna a budou na budovách Magistrátu vyvěšeny vlajky s Davidovou hvězdou,“ uvedl předseda pražského regionu za ODS Tomáš Portlík.

„S politováním jsme zjistili, že koalice zapomněla v rámci připomínání významných dějinných výročí na židovský národ. Ten v historii Prahy sehrál nezastupitelnou roli. Bohužel si v historii prošel také velice tragickými obdobími. Na výraz toho, že jsme si vědomi těchto historických skutečností, a také role židovského národa v historii hlavního města Prahy, navrhujeme vyvěšení izraelské vlajky na 27. ledna, tedy na den, který je Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu,“ dodává Tomáš Portlík.

„Židovský národ sehrál v historii Prahy nezastupitelnou roli a já osobně jsem ráda, že tímto krokem dáváme najevo, že si důležitost této role uvědomujeme,“ uzavírá Tomáš Portlík.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout