Mgr. Václav Klaus

  • Trikolóra
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,97. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.10.2020 16:24:00

Čtrnáctileté děti mohou být klidně samy doma

Čtrnáctileté děti mohou být klidně samy doma

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 21. října 2020, návrh zákona o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii a o změně zákona o nemocenském pojištění.

Dobrý den, já bych to tedy upřesnil. Trikolora patřila k těm, kteří nepodpořili to, když jste to sem přinesli na jaře, protože jsme přesně tušili, k čemu to povede. Že spousta firem nebude mít zaměstnance, spousta rodičů zůstane s třináctiletými dětmi doma. A je to věc, která devastuje ekonomiku. Teď se to tedy snažíte nějakým způsobem napravit, že jste si to uvědomili. Bohužel tedy po čtyřech měsících. Ale nyní se tady vede tato debata. Čili souhlasím s tím, že nejnižší návrh je 60. Myslím, že to má i ODSka, čili budeme podporovat to, aby lidé chodili do práce, pokud je to jenom trošku možné. Čtrnáctileté děti podle našeho názoru klidně mohou být samy doma. Já jsem tak v mládí hodně krát býval, často jsem hlídal i mladšího bratra. Ale skutečně musíme podržet ty živnostníky, lidi, co dávají práci, kteří tam často v té fabrice nemají koho postavit, protože spoustu lidí motivujete těmito sociálními opatřeními k tomu, aby zůstali doma.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama