Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA

  • BPP
  • ministr zdravotnictví
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,98. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.08.2021 14:45:00

Chceme minimalizovat vznik mozkových příhod i případné následky

Chceme minimalizovat vznik mozkových příhod i případné následky

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s odbornými společnostmi připravilo metodický pokyn pro péči o pacienty s akutní cévní mozkovou příhodou.

 Materiál popisuje směrování triáže pacienta, definuje klinické příznaky a zahrnuje také časové hledisko, celkový stav pacienta nebo průběh léčby.

Metodický pokyn bude zveřejněný ve Věstníku Ministerstva zdravotnictví a bude důležitou pomůckou pro standardizaci a kontinuální zkvalitňování péče o pacienty s akutní cévní mozkovou příhodou.

Na materiálu kromě Ministerstva zdravotnictví spolupracovala Česká neurologická společnost ČLS JEP, Česká společnost intervenční radiologie ČLS JEP, Česká neurochirurgická společnost ČLS JEP, Společnost rehabilitace a fyzikální medicíny ČLS JEP a Společnost urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP.

„Cévní mozkové příhody patří mezi nejčastější vážná onemocnění a v mnoha případech končí tragicky. Chceme proto péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou neustále zdokonalovat a minimalizovat tak jednak vznik mozkových příhod, tak jejich případné následky,“ vysvětlil význam metodiky ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Materiál se na 13 stranách věnuje nejen diagnostice a léčbě CMP, ale i triáži pacientů s CMP. Reflektuje také časové hledisko nebo regionální odlišnosti.

Cílem materiálu je poskytnout pomůcku pro standardizaci a kontinuální zkvalitňování péče o pacienty s akutní cévní mozkovou příhodou. Metodický pokyn bude zveřejněný ve Věstníku Ministerstva zdravotnictví v srpnu. Následně jej Ministerstvo zdravotnictví poskytne zdravotníkům.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama