Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA

  • BPP
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.08.2020 5:34:00

Zatím jsme bez rizika komunitního přenosu

Zatím jsme bez rizika komunitního přenosu

Komentář na facebookovéím profilu k aktuální epidemiologické situaci

 Kolegové na ministerstvu zdravotnictví představili tzv. semafor pro ČR. Jde o systém včasného upozornění na aktuální epidemiologickou situaci. Dobrou zprávou je, že žluté a červené okresy nemáme, 9 z nich je zelených a ostatní bílé. Zatím jsme bez rizika komunitního přenosu.

Semafor je rozdělen na 4 stupně podle barvy. Bílá barva znamená nulové či zanedbatelné riziko, zelená pak výskyt nákazy bez komunitního přenosu v ČR, žlutá znamená počínající komunitní přenos a červená narůstající anebo přetrvávající komunitní přenos v ČR.

Epidemiologická situace v Moravskoslezském kraji se zklidňuje. Výsledky trasování ukazují na mizící riziko nekontrolovaného komunitního šíření. Naopak Praha dlouhodobě kolísá na hraně rizika komunitního šíření, nicméně situace je kontrolována a v čase je zatím znát zlepšení.

Počty pozitivních pacientů v ČR nejsou důvodem považovat onemocnění za závažnější než jiná infekční onemocnění. Systém péče má dostatečnou záložní kapacitu, která by byla ihned aktivována v situaci hrozícího rizika.

mapa


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama