Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.07.2020 16:02:28

Vláda odmítla náš návrh na snadnější odebírání titulů podvodníkům

Vláda odmítla náš návrh na snadnější odebírání titulů podvodníkům

Vláda vyjádřila negativní stanovisko k pirátské novele zákona o vysokých školách.

Piráti v legislativě navrhují důsledné zveřejňování závěrečných prací na internetu, řádné odebírání podvodně získaných vysokoškolských titulů a zákaz reklamy nabádající k podvádění u státnic.

„Řada mediálně známých případů ukazuje, o jak závažný a rozšířený problém se jedná. Naše vysoké školy bohužel umožňují uspět příliš mnoha podvodníkům. Zákon na ně nestačí a soudy jim tituly musí nechat. Počty odebraných titulů lze spočítat na prstech jedné ruky. Dáma, která složila státnice na právech pomocí mikrosluchátka v uchu, teď s titulem pracuje na Ministerstvu spravedlnosti. Šéfovou jí dělala ministryně, která rezignovala kvůli opsané diplomové práci. To, že v čele vlády stojí premiér podezřelý z dotačního podvodu nesmí vést k rozšíření podvodníků do dalších profesí,“ uvedl předseda poslaneckého klubu Pirátů a jeden z předkladatelů návrhu Jakub Michálek.

Vzhledem k tomu, že řada případů plagiátorství se objevuje s mnohaletým zpožděním a že dosud nedošlo k odebrání řady podvodně získaných titulů z kauzy tzv. plzeňských práv, počítá návrh Pirátů s prodloužením lhůty pro zahájení řízení o vyslovení neplatnosti vykonání státní zkoušky ze stávajících 3 let na 15 let. Možné prodloužení lhůty na 5 let, které zmínil na tiskové konferenci po jednání vlády ministr školství Robert Plaga, tuto konkrétní aféru neřeší. K lepšímu odhalování má napomoci i Piráty navržené důsledné zveřejňování závěrečných prací na webových stránkách vysokých škol, které by mohlo posílit důvěryhodnost zejména soukromých škol, které k podobné praxi ještě nepřistoupily.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama