Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

13.11.2018 14:16:49 - Verba

Babišokauza

Souhlasíte s tím, aby Babiš rezignoval? A když tak neudělá, proč vládě nevyslovíte nedůvěru? To by pak asi byly i nové volby, ne? Víte mě třeba zaráží i to, že Hamáček hájí policii, že v kauze konala, a to znamená, že o všem musel vědět a přesto s Babišem spolupracoval dál. A i když je policie nezávislá, nejde nějak zajistit, aby v této kauza jednala prioritně, protože už se vleče dost dlouho a Babiš si vesele vládne dál? Babiš chtěl řídit vnitro, což se mu nepovedlo a tohle je podle jasný důkaz toho, proč. Když se ale kauza rychle nevyřeší, co když vnitro dostane pod svůj palec? A poslední věc, proč nepřijmete zákon, že trestně stíhaný člověk nemůže kandidovat? Nepřdešlo by se všem těmto problémům? Protože třeba Zeman Babiše jmenuje premiérem vždy

Odpověď

30.11.2018 11:44:17 - Mgr. et Mgr. Jakub Michálek
 

Mrzí nás, že se sociální demokraté fakticky rozhodli pokračovat ve vládě trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše, který je podezřelý z maření vyšetřování. Pro ČSSD jsou zjevně důležitější ministerská křesla než vlastní důstojnost, navíc v situaci, kdy jsou mnohdy ve sněmovním hlasování nahrazováni hnutím SPD.

Piráti v uplynulých dnech podpořili svolání mimořádné sněmovní schůze k vyslovení nedůvěry vládě, iniciovali setkání předsedů opozičních stran a sešli se osobně s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Tím, jak Andrej Babiš lpí na pozici premiéra, fakticky blokuje racionální řešení této krize, kterou způsobil tím, že zatáhl své děti do kauzy Čapí hnízdo.

Zákon zakazující kandidaturu trestně stíhané osobě by byl protiústavní, protože z právního hlediska odporuje presumpci neviny. Je to politická, nikoliv právní zodpovědnost poslanců, že budou na tento problém reagovat, což jsme také udělali.