Mgr. et Mgr. Pavel Kadlec

  • SZ
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.04.2016 20:25:04

Koalice „Pro region“ v Moravskoslezském kraji kombinuje zkušenosti i elán

Koalice „Pro region“ v Moravskoslezském kraji kombinuje zkušenosti i elán

Ve středu 20. dubna 2016 došlo v Moravskoslezském kraji k podepsání koaliční smlouvy mezi Stranou zelených a SNK­-ED. Tyto dvě liberální strany chtějí společně nabídnout alternativu voličům, kteří nechtějí volit ani levici, ani podnikatelské projekty

Ve středu 20. dubna došlo v Moravskoslezském kraji k podepsání koaliční smlouvy mezi Stranou zelených a SNK­-ED. Tyto dvě liberální strany chtějí společně nabídnout alternativu voličům, kteří nechtějí volit ani levici, ani podnikatelské projekty. První desítka kandidátů a kandidátek má za sebou dohromady již více než 130 let v komunální politice.

Spolulídry kandidátky jsou soudní znalkyně a bývalá náměstkyně primátora statutárního města Opavy Pavla Brady a František Šichnárek dlouholetý starosta městského obvodu statutárního města Ostravy Třebovic. Volebním manažerem je Josef Kučera.

Ve středu 20. dubna, symbolicky den před jednáním krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje došlo mezi Stranou zelených a SNK-­ED k podepsání koaliční smlouvy. „Pro region“, jak se nové uskupení jmenuje, chce zasáhnout do boje o přední místa v nadcházejících krajských volbách.

Spolulídryně kandidátky a bývalá 1. náměstkyně primátora statutárního města Opava k tomu uvádí: „Jsem ráda, že se podařilo propojit dvě hodnotové liberální strany a nabídnout tak možnost volby i voličům, kteří nevolí levicové strany nebo pochybné podnikatelské projekty. Chtěli bychom dosáhnout dvojciferného výsledku a podílet se na krajské vládě.“

Spolulídr starosta městského obvodu statutárního města Ostravy Třebovice František Šichnárek k tomu dodává: „Jen kandidáti v první desítce mají dohromady zkušenosti více než 130 let s komunální politikou. Sedm z nich se dokonce podílelo na vedení své obce a všichni jsou voleni opakovaně po několik volebních období. To znamená, že se jedná o skutečné regionální osobnosti. Odtud také plyne název naší kandidátky Pro region.“

Že se jedná o kombinaci zkušeností, elánu a nových nápadů dokazuje i volební manažer, kterým je teprve pětadvacetiletý politický geograf Josef Kučera. Ten ještě nebyl na světě, když někteří politici z kandidátní listiny začínali působit ve svých městech.

Nabídky vést krajskou kandidátku jako volební manažer si velmi vážím a považuji ji za obrovskou výzvu. Hned po podepsání koaliční smlouvy začínáme pracovat na programu, který chceme představit v následujících měsících. Naši kandidáti mají obrovské zkušenosti s komunální politikou, která je té krajské velmi podobná. Rádi bychom přenesli jejich zkušenosti a znalosti o úroveň výše a pomohli, aby se Moravskoslezský kraj konečně stal ekonomickým srdcem Evropy,“ uvádí mladý volební manažer.

www.zeleni-msk.cz

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama