Mgr. et Mgr. Pavel Kadlec

  • SZ
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.01.2016 13:21:35

Záměr havířovského KFC

Záměr havířovského KFC

V pondělí 25. ledna od 13 hodin bude letos poprvé jednat havířovské zastupitelstvo. Jedná se o 9. zasedání, v Kulturním domě Radost. Na programu je mj. záměr prodeje pozemků v části Havířov-Město pro výstavbu restaurace KFC v Havířově.

Dále bude na programu výkup pozemků (např. kvůli kanalizaci v Dolní Suché, přeúvěrování dříve přijatých úvěrů města Havířova, odměny členům zastupitelstva nebo informativní zpráva o činnosti vedení města. Interpelace zastupitelů a vystoupení občanů bude zařazeno kolem 15 hodiny.

Pokud budete mít příspěvky, dotazy a interpelace, můžete se na jednání zastupitelstva před 15 hodinou dostavit, doporučujeme si je připravit předem písemně. Celý program jednání zde.

V Česku má KFC 67 restaurací, z toho 24 v Praze, 6 v Ostravě a jednu v Opavě. Provozovatelem restaurací KFC v České republice je pobočka polské společnosti Amrest s.r.o., která v tuzemsku provozuje také restaurace řetězce Burger King a kavárny Starbucks. Ročně se v KFC na celém světě prodá 914 miliónů kousků kuřat.

KFC je také terčem časté kritiky. V červnu 2004, americká Federal Trade Commission označila tehdejší kampaň KFC (ta tehdy vydávala své výrobky za zdravou výživu, s heslem „jezte lépe“) za lživou reklamu.  Hnutí People for the Ethical Treatment of Animals (PETA, Lidé za etické zacházení se zvířaty) KFC kritizují za odběr kuřat od dodavatelů, kteří je chovají v nepřijatelných podmínkách a dopouštějí se jejich týrání.

Největší řetězec rychlého občerstvení specializující se na pokrmy ze smaženého kuřecího masa, KFC, čelí také otázkám ze strany spotřebitelů a organizací na podporu životního prostředí ohledně původu masa, které používá. Podle agentury Reuters se tak děje po prohlášení největšího světového fastfoodového řetězce McDonald´s který se zavázal, že už nebude v USA prodávat maso z kuřat, kterým byla podávána antibiotika podobná těm, jež se používají při léčení lidí.

Firma Yum Brands, která značku KFC vlastní, podle ekologů ignoruje žádosti nevládních organizací požadujících informace ohledně standardů firmy pro používání antibiotik při produkci masa. Agentuře Reuters to sdělila programová manažerka ekologické skupiny Friends of the Earth Kari Hamerschlagová.

Agentura Reuters navíc minulý rok zjistila, že jeden z dodavatelů masa pro KFC, Koch Foods, od listopadu 2011 do července 2014 podával kuřatům antibiotika, která se užívají i na boj s lidskými nákazami, přestože webové stránky firmy uváděly opak.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama