Mgr. et Mgr. et Mgr. Tomáš Zdechovský, MBA

Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,92. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20.06.2024 14:29:24 - mirekL.

Šmírování

Četl jsem o návrhu evropské komise, kterým chce zavést plošné šmírování lidí a kontrolovat jejich osobní komunikaci. To jako vážně? Nemyslíte, že to už je hodně přes čáru? Co nějaká ochrana soukromí? A jak moc je reálné, že tento návrh komise projde? Bude se o něm nějak hlasovat? A jestli ano, jak se k hlasování postavíte?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

24.06.2024 11:06:20 - Mgr. et Mgr. et Mgr. Tomáš Zdechovský, MBA
 Dobrý den,účelem návrhu měla být ochrana před zneužíváním dětí, která je samozřejmě důležitá. Nicméně jakékoli zasahování do běžné soukromé komunikace je těžko akceptovatelné a budí u lidí zcela pochopitelné obavy. Původně šlo o návrh EK, který se nyní neúspěšně snažilo v pozměněné podobě ještě protlačit belgické předsednictví. Vzhledem k citlivosti celé věci vnímám jako správné rozhodnutí, že věc byla nakonec odložená k přepracování a bude se o ní ještě jednat: https://brusselssignal.eu/2024/06/eu-chat-control-plan-goes-back-to-drawing-board/
Věc je tedy zatím stále otevřená a uvidíme, jak se bude vyvíjet dále. 
S pozdravem
Tomáš Zdechovský