Michal Malý

  • Trikolóra
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.03.2020 3:12:06

STOP EU! Brusel selhal a zradil. Sundejme vlajky EU a odmítněme Lisabon!

STOP EU! Brusel selhal a zradil. Sundejme vlajky EU a odmítněme Lisabon!

Brusel selhal při boji s coronavirem i při obraně hranic EU - hranic Řecka s Tureckem. Schůzuje, ale nekoná. EU absolutně selhala a zkolabovala s pomocí členským zemím. Místo pomoci tiskne nekryté miliardy EUR, tleská Gretě za to, že mu vynadala

 

Turecko soustavně útočí na Řecko a jeho hranice, probíhá „pasivní“ válka mezi dvěma členskými státy NATO!  Ursula von der Leyenová zkrachovala jako ministryně obrany Německa a rozložila Bundeswehr, proběhla kolem ní korupční aféra a nakonec byla za odměnu povýšena jako Předsedkyně Evropské komise v roce 2019 do vedení EU. Paní předsedkyně Leyenová mimo jiné „řeší“ i 50 milionů na Čapí hnízdo Andreje Babiše. Přitom Leyenová je v gigantickém střetu zájmů ve výši několika desítek milionů Euro (3,5 mil. ročně).

Manžel vrchní komisařky Leyenové, Dr. Heiko von der Leyen, je zakladatelem a ředitelem centra HCTH (Hannover Clinical Trial Center) a řídí Hannoverskou lékařskou školu (MHH), která je jedním z největších lékařských zařízení v Evropě. MHH teď připravuje gigantickou přestavbu za 2,1 miliardy Euro za podpory dotací EU. Navíc EU dále podporuje centrum a školu dotací 3,5 milionů Euro ročně (70 milionů korun). Nad tím, že paní Ursula van der Leyen je předsedkyní nejvyššího orgánu EU, která dotuje jejímu manželovi provoz a výzkum, se nikdo nepozastavuje.

České Piráty ani nenapadne na tuto nehoráznost poukázat, raději spolu s Jiřím Pospíšilem udávají Babiše, nebo sami Českou vládu Italům. Člověk by čekal, že Ursula von der Leyenová bude konat. Že začne okamžitě jednat s vedením NATO (má ho v jednom městě), aby Turecku nekompromisně vysvětlilo, že tohle se nedělá a pohrozilo mu sankcemi. Namísto toho se tisknou další miliardy Euro pro Erdogana. Namísto toho se planě schůzuje o ekologii a elektroautech.

Lékaři v Itálii a ve Španělsku to začínají vzdávat, jsou psychicky i fyzicky na hranici svých sil, jejich zdravotnictví je na hraně kolapsu. Čekal bych, že těmto zemím Brusel poskytne konkrétní pomoc – odborníky, lékaře, lékařské přístroje, léky. Přístrojů na mimotělní plicní ventilaci a okysličování krve je chronický nedostatek. Brusel Španělsku a Itálii se získáním dostatečného počtu nepomohl, a tak lékaři musí rozhodovat, koho nechají zemřít a koho se pokusí léčit. Namísto Bruselu, pro kterého byla pomoc Itálii v potřebné míře povinností, této zemi pomohl Putin. A tak Italové logicky sundávají vlajky EU a vyvěšují Ruské. Rakušané zase zakrývají symboly EU vlastními a sundávají prapory EU. Kdy začneme my?

Čína postavila a zprovoznila nemocnici ta 14 dní – Brusel neudělal stran faktické pomoci pro Itálii a Španělsko téměř nic. Zajistil lékařům respirátory FFP3? Dodala je Čína. Namísto světových odborníků na Coronavir si Parlament EU pozval navzdory vyhlášené karanténě Gretu, jež sama sebe „vyléčila z nákazy“, nechal si od ní vynadat kvůli emisím, CO2 a podobně a když s nadáváním skončila, ve stoje jí za to zatleskal. Británie po Brexitu zákonem zakázala právo šária, které Brusel v EU mlčky toleruje a mlčky podporuje výuku islámu ve školách některých členských států a tiché, pomalé zavádění šária. Německo povolilo sňatky muslimů s dětmi.......   Brusel zahájil zrychlené přístupové jednání do EU se Severní Makedonií (33% muslimů) a Albánii (islám 58,79%).

Přestože země EU omezují různými způsoby volný pohyb osob, do Evropy se podle mnohých medií od ledna a února mělo přesunout přes 40 000 vojáků NATO – z toho USA měly poslat údajně až 37 000 vojáků. Manévry se měly konat na území deseti států za účasti 18 členských zemí NATO. USA plánovaly na cvičení celkem 37 tisíc vojáků a důstojníků, celkový početní stav vojsk měl přesáhnout 40 tisíc lidí. Některé zdroje uváděly dokonce počet 70 000 amerických vojáků v Evropě, na Blízkém východě a Bulharsku, kde se budou budovat tři americké vojenské základny.  USA měly přesunout 13 tisíc kusů techniky včetně tanků a obrněnců. Německo(!) přitom hrálo ve scénáři cvičení hlavní logistickou úlohu.

Zdroj obrázku

Za tichého souhlasu Bruselu tato největší akce od doby studené války měla proběhnout v dubnu a květnu. Nezastavil ji Brusel, nezastavily ji členské země, zastavil ji až coronavirus. Nakonec USA vyslaly „jen“ 6 tisíc vojáků včetně velitelství divize a bojového týmu obrněné brigády, která je už rozmístěna ve výcvikovém prostoru v Polsku. Zřejmě jsou ti vojáci očkování vakcínou proti coronaviru, která ještě nebyla vynalezena. Armáda USA, jako člena NATO, je na území Evropy O.K., vždyť přece brání a prosazuje zbraněmi demokracii. Ale pokud Putin v Rusku nařídí všem vojákům ranní rozcvičku, tak na něj uvalíme sankce, protože chřestí zbraněmi a exgenerál Pavel by na Rusko rovnou shodil atomovku.

V té souvislosti je smutně úsměvné, když některá media a politici křičí, že Putin do Itálie poslal 100 zelených mužíků (vojáků), když jde přitom o specialisty na pomoc v boji s coronavirem. A ke „cvičení“ NATO v Evropě – coronavirus možná zabránil hrozbě válečnému konfliktu, nebo dokonce III. světové válce. Ze shora uvedeného je jasné, že Brusel zcela selhal. Selhal natolik, že to působí až jako kolaps. Krach. Svým diletantismem a neprofesionalitou ohrozil členské země EU. Brusel prokázal, že v krizových situací není schopen řídit Evropu ani po ekonomické, ani po logistické stránce, ani není schopen bránit její hranice (Řecko, Itálie, ale i Španělsko). Členské země EU prokázaly nezbytnost národních států a jejich suverenity. Dokázaly, že jsou schopny si pomoci sami a sobě navzájem.

Nastal čas sundat vlajky a znaky EU a ponechat pouze naše. Tam, kde nejsou, bychom měli naše vlajky vztyčit. Já ji mám na zahradě již tři roky. Řítící se ekonomickou krizi by v ČR nezastavilo přijetí Eura., ale stáhlo by nás to na dno s celou Evropou. Česká koruna může tuto krizi přibrzdit. Je čas stáhnou vlajky Bruselu, odmítnout Lisabon a dát Bruselu v rámci V4 naše jasné a nekompromisní podmínky – návrat před Lisabon k pevnému datu, tedy celoevropské zrušení Lisabonské smlouvy. Pokud toto Brusel odmítne, je třeba zahájit jednání států V4 o společném vystoupení z EU a přizvat Rakousko a Itálii. Nežijme v iluzi, že coronavirus porazíme za měsíc. Bude to trvat nejméně do konce roku, možná to bude trvat roky. Nežijme v iluzi, že se nás ekonomická krize, která se rozjela zrychleným tempem, netýká, nebo že nás mine. Nežijme v iluzi, že Řekové to vyřeší za nás a migranty na hranicích udrží trvale.

Je třeba začít konat. Nemůžeme čekat. Vedle coronaviru je Vláda povinna řešit i tyto věci, o kterých píšu. Tento článek není ničím jiným, než mým osobním, soukromým názorem. Rád bych ale, aby se stal jakýmsi motivem a základem tvorby dokumentu, na jehož přesné a podložené formulaci by se podíleli odborníci. Byl bych rád, pokud bych se mohl jeho případné tvorby v rámci občanské aktivity zúčastnit osobně. Tento materiál by měl být pak prostřednictvím našich zákonodárců, které všichni ve svých volebních obvodech máme, předán jako požadavek občanů této země. Pokud to nepůjde zrealizovat, požádám zákonodárce, ke kterému mám důvěru, třeba paní poslankyni Zuzanu Majerovou Zahradníkovou, aby v závažných věcech, které zde uvádím, interpelovala premiéra Babiše a tato témata navrhla k projednání jako bod jednání schůze Sněmovny. Tyto věci nelze upozaďovat a schovávat je za problém coronaviru.

Není čas čekat, je třeba řešit, konat, nebo bude pozdě a dojde k nevratným změnám. Přeji vám všem, abychom to přežili ve zdraví a bez ekonomických kolapsů. Nejsme prioritně Evropané, ale jsme Češi. Naše děti se nerodí jako Evropané, ale jako Češi. Naši zemi je třeba vzít Bruselu a vrátit ji našim lidem. Bude to těžké, ale musíme to zvládnout a pokud možno ve zdraví a přežít. Až to zvládneme, měli bychom všichni vyvěsit naši státní vlajku, která měla 30.3.2020 stoleté výročí. Vlajku, pod kterou naši lidé bojovali a umírali, vlajku, pod kterou jsme usilovali o svobodu a demokracii, vlajku, pod kterou jsme té svobody a demokracie dosáhli. Nenechme si tu svobodu vzít, nedopusťme, aby naši národní vlajku nahradil modrý prapor EU. I proto mám na zahradě naši státní vlajku, jako vyjádření mého vztahu k naší zemi a jako vyjádření mého postoje k Bruselu:

 

Přeji vám všem hodně štěstí a sil.

Michal Malý

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama