Michal Zuna

  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,62. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.03.2024 17:05:00

Pro zcela rovná práva se většina nenašla

Pro zcela rovná práva se většina nenašla

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k událostem v únoru.

 CO SE POVEDLO V ÚNORU

Přelomové změny v definici znásilnění. Úprava v právech stejnopohlavních párů. Sněmovna ušla kus na cestě k pochopení těch, jejichž práva u nás nejsou dostatečně hájena. Za celý klub poslanců i senátorů TOP 09 nevnímáme tento stav jako konečný, ale jako dočasné maximum. Oblasti jako Úmluva proti násilí na ženách a Manželství pro všechny jsou pro nás dále důležité. Což opakovaně prokazujeme i plnou účastí při hlasování a na to jsem vážně hrdý. Bylo toho ale mnohem víc, tak se pojďme tradičně ohlédnout. 

Sněmovna. Po 2 letech práce, osvěty a debat NE konečně bude znamenat NE i v naší legislativě. Představili jsme redefinici znásilnění. Přístup ke spravedlnosti obětí násilných trestných činů se výrazně zlepší. Upravujeme práva pro stejnopohlavní páry. Posunuli jsme se na cestě k větší rovnosti. Pro zcela rovná práva se však většina nenašla. Otevřeli jsme téma k větší podpoře pro zatraktivnění účasti v aktivních zálohách pro větší obranyschopnost země. FAÚ jede na plné obrátky. Kontrolujeme dodržování sankcí. Nejvíc práce je teď s ruským státním podnikem spadajícím přímo pod kancelář Putina, který u nás spravuje několik desítek nemovitostí. Vášnivě jsem probírali naši pozici k euru. TOP 09 je pro zavedení měny do 2030. Do té doby jsem osobně pro alespoň dobrovolnou možnost dostávat mzdu v eurech.

Praha 2. Nádraží Vyšehrad čekají lepší časy. Nový majitel se pouští do zabezpečovacích prací a v budoucnu zde plánuje malé byty a ateliéry. S mládežnickou organizací TOPtým jsme uspořádali debatu pro mladé. Připomněli jsme si oběti bombardování, z druhé světové války, vinou tragického omylu navigačního systému Spojenců. Jsme první městskou částí, kde nově na úřadě stačí občanka v mobilu.

Ukrajina už 2 roky statečně brání svou suverenitu.

Ruské veřejnosti se navzdory překážkám povedlo rozloučení s Navalným. A zhruba 60 je za to teď ve vězení. Osud Navalného měl odradit jeho následovníky. Místo toho ruská společnost zvedla hlavu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama